7 Ефективних способів зволожити повітря в квартирі

Через опалення взимку, пізньої осені та ранньою весною в наших квартирах і офісах дуже сухе повітря. Це негативно впливає не тільки на рослини, книги, меблі, а й на наше здоров'я. У вас немає зволожувача? Скористайтеся нашими порадами.

Чому сухість в приміщенні - це погано?

Сухе повітря пересушує слизові оболонки і шкіру, може сприяти зниженню імунітету, виникненню гаймориту і синуситу. Особливо чутливі до зневодненого повітрю діти.

Кращий рівень вологості - 40-60%. Як його виміряти? Наберіть в склянку холодної води, поставте в холодильник, поки температура води стане 3-5 градусів. Вийміть їх холодильника і поставте в кімнаті, подалі від батареї. Спостерігайте за склянкою 5 хвилин.

Якщо скло спочатку запітніло, а через 5 хвилинвисохло, повітря в кімнаті сухий. Якщо через 5 хвилин стінки склянки залишилися запітнілими, вологість середня. Якщо на склі з'явилися струмочки, вологість підвищена.

У квартирі сухе повітря? Ці методи вам допоможуть.

1. Ванна

Найпростіший спосіб. Після того, як приймете ванну або душ, залиште відкритими двері у ванну кімнату. Випари зволожать повітря в квартирі. Чи не зливайте гарячу воду відразу: при охолодженні води повітря зволожуватиметься.

2. Сушіть речі в кімнаті

Ще один нескладний спосіб. Коли сушіть речі, поставте сушилку ближче до батареї: і одяг швидше висохне, і повітря зволожиться. Важливо, щоб на одязі не залишалося прального порошку, адже ви ж не хочете дихати хімією.

Ще можна повісити на батарею мокрий рушник.

3. Кип'ятіть

Вам знадобиться тільки плита і каструля з водою.

Доведіть воду до кипіння, приберіть з плити іпоставте на підвіконня або стіл. Пар зволожить повітря. Можна також залишити каструлю з водою або чайник на дуже слабкому вогні, щоб пар виходив довше. Капніть в воду пару крапель олії евкаліпта або чайного дерева. Їх пари вб'ють мікроби і захистять вас і вашу сім'ю від застуди.

4. Розставте посуд з водою по квартирі

Цей спосіб дозволить обійтися без кип'ятіння води. Просто налийте води в вази, пляшки та інші ємності і розставте біля джерел опалення. Додасте квіти чи декоративне каміння, і ніхто навіть не здогадається, що це у вас саморобний зволожувач. Час від часу міняйте воду і мийте ємності.

5. Кімнатні рослини

Рослини зволожують і іонізують повітря, а деякі очищають і дезінфікують його.

Сильно зволожують такі рослини: гібіскус, драцена, фікус, кімнатна липа, домашній папороть, циперус, фатсия.

6. Акваріум або фонтан

Акваріум або кімнатний фонтан відмінно зволожують повітря. Звичайно, дешевше буде купити зволожувач. Але якщо ви давно мріяли про рибок, це додаткова причина їх завести.

7. Провітрювання і вологе прибирання

Не забувайте провітрювати кімнату навіть взимку, по два-три рази на день. І регулярно протирайте пил і мийте підлоги.

Вологість понад 70% в квартирі теж небезпечна. У такому кліматі розлучається цвіль, і виникають алергії. Не перестарайтеся!