7 Різних видів стель: який вибрати?

Важко недооцінити роль стелі в інтер'єрі. Адже немає в будинку елемента більш відкритого, масштабного і важко піддається декоруванню. Невдало підібраний або неякісно виконаний стеля не закрити картиною і панно і не застелити килимом. До того ж десятки квадратних метрів неякісного покриття можуть позначитися не тільки на естетичному сприйнятті приміщення, але і на здоров'я живуть тут людей.

Сучасні технології пропонують масурізноманітних способів оформлення стелі. Правильний вибір допоможе візуально змінити габарити кімнати, підкреслить стилістику інтер'єру, наповнить кімнату світлом або, навпаки, приглушить тони.

Раніше найбільш доступними способами оформленнястелі були фарбування і побілка (не рахуючи дерев'яних покриттів в старих будинках) або обклеювання шпалерами. Зараз таких варіантів дуже багато. Розглянемо основні з них.

1.

фарбування стелі

Підготовка стелі під фарбування досить складнаробота. Адже треба ретельно закрити стики, вирівняти шви, нанести багато шарів шпаклівки штукатурки і потім фарби. Процес цей трудомісткий і забирає багато часу. Фарбовані стелі підходять для будь-якого приміщення і вимагають мінімум фінансових витрат, в добавок, простий відкритий стеля не дозволить експериментувати з рівномірним освітленням і дизайнерськими «штучками», так як всі комунікації будуть на увазі. Зате, часто використовувана для фарбування водоемульсіонка - дешевий і екологічний варіант обробки стелі. Звичайно, і в ній є розчинники, які якийсь час виділяються в навколишнє середовище. Тому кілька днів не спите в кімнаті, де був пофарбований стелю. А ось в подальшому кімната з водоемульсійні стелею буде абсолютно безпечна. Проста побілка крейдою або вапняним розчином хороша для екології інтер'єру, але недовговічна - така стеля незабаром пожовтіє або потріскається.

2. Обклеювання стелі шпалерами

Обклеювати стелю можна шпалерами та спеціальноїплиткою з пінополістиролу. Перш, ніж наклеїти шпалери, поверхня, як і в випадку з фарбуванням необхідно довести до ідеально гладкого стану, та й сам процес наклеювання шпалер на стелю вимагає особливих навичок. До того ж звичайні шпалери на стелі - моветон, так що вибирайте рідкі шпалери, бамбукові або текстильні. Тільки стежте за екопометкой «Е» на рулонах, інакше ви ризикуєте отримати міні-хімкомбінат над головою.

3. Обклеювання стелі панелями

Пінополістирольні панелі можуть внести родзинку вінтер'єр, адже вони можуть повторювати фактуру дерева, мати рельєфну поверхню, імітувати ліпнину. Не менш цікавий ефект створюють поліуретанові панелі і стельові плінтуси стилізовані під камінь, рогожку або перламутр. Для обклеювання стелі такими матеріалами не потрібно створювати ідеально рівну поверхню, головне, щоб не було перепадів висоти. Ось тільки екологічність і безпеку такого стелі під великим питанням. Адже неякісний пінополістирол окислюючись, виділяє стирол, бензол, формальдегід, толуол та інші канцерогени. А при загорянні він плавиться і тліє, наповнюючи приміщення гаром, смертельної при третьому-четвертому вдиху.

4. Підшивка стелі

У квартирах часто створюють багаторівневіконструкції з гіпсокартону або пластикових панелей. Це називається - підшивка стелі. Вона дозволяє приховати нерівності перекриттів і проводку, а також допомагає втілити на стелі ваші дизайнерські фантазії, зонувати приміщення, зробити додаткове освітлення. Якщо ви вибираєте саме гіпсокартон - подбайте про гарну гідроізоляцію, а то ваш стелю розтріскається або стане розсадником цвілі.

5. Касетні стелі

Підвісні касетні стелі являють собоюконструкцію з несучих і проміжних профілів, заповнену різними спеціальними панелями. Вони можуть бути зі скла, пластику, мінерального волокна, різні за фактурою і кольором, антиударні і навіть антимікробні. Така стеля не тільки добре виглядає, але і абсолютно нешкідливий і не горючий. До того ж в міжстельовому просторі можна заховати дроти та інші комунікації. Установка таких конструкцій «чиста», без додаткових шпаклювальних робіт. А поділ на сегменти дозволить відремонтувати пошкоджену частину, не знімаючи весь стелю.

6. Натяжні стелі

Натяжна стеля допоможе створити ідеально гладкуповерхню і красиво оформити стелю, не вдаючись до складних додатковим процедурам. Хоча, монтаж натяжної стелі можливий тільки з залученням фахівців. Матеріал, з якого виготовляють таку стелю високопрочен, водонепроникний, вогнетривкий і екологічний, але при цьому досить дорогий. Але, з огляду на, що натяжна стеля стримає воду, якщо вас затоплять сусіди, а його термін служби понад 15 років, то висока вартість вас не повинна налякати.

7. Облицювання стелі

Іноді стелю облицьовують деревом або пластиком. Якщо такого рішення вимагає дизайн кімнати, то чому б ні? Тільки не забувайте про те, що пластик або дерево повинні мати сертифікати якості. Так як лаки і пластифікатори мають властивості при певних температурних умовах виділяти в атмосферу приміщення шкідливі речовини.