Як змусити себе займатися, якщо ви ненавидите спорт?

Якщо одна тільки думка про тренування викликає увас масу неприємних відчуттів, це не ознака того, що ви ліниві або нездатні тренуватися. Головне, правильно підібрати рід діяльності і запустити звичку. Ми розповімо вам, як почати займатися спортом, навіть якщо ви його ненавидите.

Навіть вченими доведений той факт, що задоволеннявід спортивних тренувань може передаватися на рівні генів. Недавнє дослідження, яке було опубліковане у журналі The Journal of Physiology, показало, що можливо вивести такий вид мишей, який був би схильним до вправ.

Звичайно, люди і миші - зовсім різніістоти, і є маса причин того, чому вправи можуть здаватися вам абсолютно нецікавим, нудним заняттям. Але не можна заперечувати факт того, що генетика надає певним чином впливати.

Отже, якщо ви терпіти не можете тренування, товам складніше буде почати щось робити. Але в цьому є і гідність. Ви зможете регулярно займатися спортом, не відчуваючи до нього неймовірною пристрасті. Складно керувати своїми думками, почуттями, але ось взяти під контроль власні дії - це те, що нам під силу. Адже лінь, яка перешкоджає нам почати вести здорових спосіб життя, зароджується саме в голові, а не в тілі.

Якщо ви усвідомлюєте необхідність регулярних тренувань і мають намір перебороти лінь, то запасіться терпінням і дотримуйтесь плану:

1. Виберіть види активності, які вам будуть подобатися

Багато людей вважають, що саме біг - цеуніверсальний ключ до прекрасному самопочуттю і красивому, підтягнутому тілу. У будь-якій ситуації, коли потрібно схуднути, позбутися від проблем зі спиною, стати більш пластичними, люди бачать вирішення проблеми в бігу. Чомусь цей вид спорту став стереотипом, якимось кліше, коли мова заходить про тренування. Варто зазначити, що більша частина людей, що прагнуть почати займатися спортом, роблять це з метою схуднути. Але тільки уявіть, як складно бігти повній людині. Таке зусилля може назавжди відштовхнути його від спорту. Ми не закликаємо відмовитися від бігу. Бігайте, якщо це заняття здатне принести вам задоволення. Але якщо немає, постарайтеся знайти той вид активності, яким вам було б приємно займатися. Наприклад, фітнес, йога, джампінг, танці і т.п.

2. Попрацюйте над розвитком звички

Ви не полюбите спорт з першого дня. Вам варто розвинути в собі звичку, щоб ви могли без примусів відправлятися на тренування. Для цього ви можете завантажити спеціальний додаток, яке буде контролювати вас, стежити за даними, змінами показників і відомостей, які потрібно фіксувати після кожного тренування. Це стане для вас чудовою мотивацією не пропускати занять.

Вам варто саме активувати тренування. Неначе перейти по посиланню, коли ви входите в новій соціальній мережі. Почніть фіксувати свої успіхи, виконувати трішки більше, ніж це було перший раз. Або поставте собі за мету без пропусків відходити 10 занять. Так у вас буде час на те, щоб захопитися тренуванням і помітити перші результати.

3. Прагніть до поліпшення показників

Коли ви визначили, яке досягнення будетевважати точкою активації, виміряйте свої можливості. Оцініть витривалість. Перевірте, скільки часу вам потрібно на те, щоб пройти, пробігти або проїхати на велосипеді. Подивіться, скільки віджимань або присідань ви здатні зробити. Але тільки без фанатизму, не перестарайтеся. Почніть тренуватися, а через два тижні порівняйте свої показання зі стартовими. Не варто сумніватися в тому, що ви побачите різницю!