9 Рад для ефективної роботи в колективі

Для того, щоб ви могли впевнено і активнопрацювати колективі, ми наведемо вам поради Ренді Пауша - викладача американських університетів. На його заняттях з курсу інформатики і курсу віртуальних світів студенти переважно працювали в команді, і для того, щоб взаємодія учасників групи було максимально ефективним, приносило високий результат, Пауш розробив принципи, які він виклав у своїй книзі під назвою «Остання лекція».

1. Правильно зустрічайте людей. Це дуже важливий крок, адже буквально для всього стартом є саме знайомство. Потрібно обмінятися іменами, контактною інформацією та переконатися в тому, що ви правильно запам'ятали імена учасників колективу.

2. Сядьте поряд. Нехай кожен учасник групи зможе відчути себе її частинкою, перестане нервувати або переживати з приводу того, що його оточують незнайомці.

3. Займіться пошуком спільних рис. У вас і інших учасників колективу неодмінно є спільні риси або ж якісь хобі, захоплення. Коли ви з'ясуєте цей аспект, вам буде простіше вирішувати проблеми, які можуть виникнути в майбутньому. Говоріть про те, що вам цікаво. Наприклад, про спорт. Ну, або на крайній випадок залишиться погода.

4. Постарайтеся привести спілкування до оптимального. Переконайтеся в тому, що ніхто не втомився, не голодний або не замерз. Нехай кожній людині буде комфортно працювати, і тоді нічого не буде його відволікати. Якщо є можливість, зустрічайтеся для обговорення важливих справ за обідом або сніданком. Їжа завжди здатна пом'якшити обстановку.

5. Почуйте кожного. Буквально кожен член колективу має право на те, щоб бути почутим. Не заважайте іншим висловлювати власну точку зору. І не варто думати, що ваша ідея стане більш креативною або оригінальної від того, що ви будете супроводжувати її надмірної жестикуляцією або прагнути донести про неї чи не криком.

6. Гордість і розбіжності - за двері. Коли ви обговорюєте якесь питання, можливі рішення неодмінно записуйте на папір. І тут варто керуватися актуальністю самої ідеї, а не ступенем вашої симпатії чи антипатії до тієї людини, який її запропонував.

7. Підтримуйте і хваліть один одного. Неодмінно навчитеся бачити щось хороше в тому, що роблять інші, і не соромтеся помітити це, навіть якщо раптом ситуація стала напруженою. Якщо придивитися, то навіть з невдалою ідеї можна винести щось добре. Важливо захотіти це зробити. Пам'ятайте про те, що похвала служить для людини в рази кращим мотиватором, ніж критика.

8. Пропонуйте альтернативи в питальній формі. Не варто заявляти: «Я вважаю, що нам потрібно вчинити інакше». Замість цього запитаєте: «А що, якщо нам вчинити по-іншому?». Це дасть можливість іншим членам команди поділитися своїм баченням ситуації, а не захищати той варіант, який ви відкинули.

9. Якщо вам щось не подобається, не бійтеся сказати про це. Багато людей занадто багато часу витрачають на занепокоєння про те, що про них скажуть інші. Якби нам не доводилося переживати про думки інших людей на наш рахунок, то ефективність нашої роботи була б в рази вище.

Застосуйте ці прості правила в життя, і ви зрозумієте, що все досить простіше, ніж ви припускали!