Історія виникнення і еволюція косметики

Сьогодні косметика стала для нас справою цілкомзвичним, і ми не сприймаємо її як щось неординарне. Однак ми ж знаємо, що так було не завжди. Люди почали винаходити косметику з головною метою - підкреслити нашу красу і приховати певні недоліки. Кому ж ми зобов'язані появою косметики? Пропонуємо вам короткий екскурс в історію.

Вважається, що колискою косметики була Африка. У стародавні часи у племен був звичай розфарбовувати обличчя і тіло напередодні свят, релігійних обрядів, походів тощо. Мета цього була в підтвердженні своєї сили і пошани, а також в відлякуванні ворога. Трохи пізніше такий «маскарад» почав застосовуватися в декоративних цілях.

Є версія, що перша косметика з'явилася близько5000 років тому в Стародавньому Єгипті. У гробницях, вік яких налічує більше 4000 років, вчені виявили ємності з мазями, різними пахощами, масла. Ну а перший рецепт косметичного засобу був написаний на папірусі близько 1500 років тому.

У перекладі слово «косметика» означає «мистецтвоприкраси ». Його ввели в ужиток стародавні греки. На той час основні косметичні досягнення були результатом відкриття корисних властивостей рослин і досвіду застосування рослинних і тваринних продуктів і мінералів. Тоді з'явилися два види косметики: для поліпшення зовнішності і для підтримки краси.

Стародавні єгиптянки з метою додання шкірі м'якостіі приємного аромату застосовували масла, які були змішані з пахощами. Для шкіри застосовувалися білила, які освітлювали її і захищали від сонця. Саме єгиптянам ми зобов'язані підведенням для очей, хоча раніше в її якості служила чорна фарба на основі сурми. Її наносили вузькою лінією від куточків очі, що дозволяло збільшити очі і надати їм знамениту «котячу» форму. Стала актуальна і зелена підводка, яка робилася з тертого малахіту. В зелений фарбували і нігті. З метою виготовлення рум'ян застосовували висушені терті квіти.

Також саме в Єгипті з'явилися фарби для волосся. Сиві локони офарблювалися в чорний кров'ю чорних тварин, і в рудий за допомогою хни. Велика Клеопатра була першою, хто склав збірник рецептів приготування косметичних засобів. Сюди входили рецепти виготовлення пудри, білила, рум'яна, які застосовувалися довгий час по тому.

Після з Єгипту косметика потрапила і в Грецію, апісля - в Рим. Грим став мистецтвом, і тоді ж з'явилася мода на макіяж, внаслідок чого сталося серйозне розвиток індустрії косметики. На світ з'явилася пудра на свинцевих білил, що не були безпечні для здоров'я, проте застосовувалися до Епохи Відродження. Така суміш була недешевою, і багато жінок застосовували більш доступний варіант з пшеничного борошна або бобової суміші.

Компактна пудра, яку ми знаємо і сьогодні,була винайдена в Іспанії. У давні часи вона готувалася за допомогою клею і листів пергаменту, що було досить небезпечно і провокувало роздратування на шкірі. Революція косметики мала місце в Німеччині, де як основа почали застосовувати м'який мінерал під назвою тальк, який активно використовується і до цього дня.

Що стосується туші для вій, то перші її версіївиготовлялися з воску і смол. Туш робила вії важкими і склеювали їх. Римлянки включали до складу даного засобу дохлих мух, мурашині яйця і свинець. Після такі кошти були замінені рідкими емульсійними складами. Подібність сучасної туші з'явилося на світло в 1913 році завдяки студенту Террі Уілліамс, який змішав вазелін і сажу, і запропонував своїй сестрі Мейбл спробувати це на собі. До речі, ця подія поклала початок розвитку знаменитого бренду «Мейбеллін». У 80-х роках минулого століття до складу туші додалися полімери. Засіб стало м'яким, клейкість зникла, а також з'явилися відновлюють властивості. Потім туш ще удосконалювалася, вона стала робити вії щільними і довгими, а також розділяти їх. Ще пізніше туші стали надавати обсяг.

Пензлик для туші, яку ми використовуємо зараз, з'явилася в 1958 році. Вона була винайдена Елен Рубінштейн, яка раніше створила і водостійку туш.

Що стосується іншого популярного засобу, губноїпомади, то в порівнянні з іншими засобами вона не сильно змінилася. Її основою, як і зараз, здавна були жири і бджолиний віск. Колись в моді були рожеві і червоні тони, також у свій час губи пудрили, щоб на обличчі їх практично не було видно. І тільки в 1915 році відбулася революція у виготовленні губної помади, пов'язана з появою тюбика, який використовується донині. Помада в металевій упаковці миттєво стала популярна.

Як ми бачимо, ще древні люди намагалися длятого, щоб ми могли виглядати ще більш вражаюче. Що ж, історія косметики досить цікава, і нам потрібно цінувати їх старання і використовувати кошти максимально грамотно. Будьте красиві!