Рай в курені, або як вибрати намет для походу?

Ви прокинулися з думкою, що пора залишити суєту запиленого міста і провітрити легені в лісі? Або ваші друзі нарешті умовили вас скласти їм компанію в пішому поході по горах? Перша думка - де і як ночувати!

Намет! Але варто заглибитися в це питання, і вже очі розбігаються від наявного вибору в інтернет-магазинах і торгових центрах. Спробуємо доступною мовою пояснити, чим вони відрізняються, і звузити ваш вибір до необхідного мінімуму.

Мета походу і місцевість

Перш за все, ви повинні визначитися, куди і на який період буде організовано похід. Тому як намети відрізняються за призначенням:

·

кемпінгові

·

туристична

·

екстремальна

·

Велотуристичний.

Вони відрізняються за розмірами, додатковимвологонепроникним підкладок і подвійному дну. Наприклад, намет для велосипедистів Tramp Rider має підвищену вітростійкість, розрахована на 1 людину і в зібраному вигляді дуже компактна. На противагу їй - кемпінговий намет RedPoint Base 4, що володіє міцними дугами, великим тамбуром і розрахована на 4 чоловік. Погодьтеся, таку на велосипеді важко возити.

Розмір має значення!

Багато бувалі туристи вважають за кращеорганізовувати нічліги по 2-3 людини в намет. Тому як нести її по черзі або по частинах все ж легше. Та й в подальшій експлуатації знадобиться - з друзями в найближчий ліс або з сім'єю на пікнік. Ночівля в наметі все ж приємніше, ніж з комарами під зірками!

Виходячи з розміру, намети можуть бути зтамбурами, з каркасами різної конструкції, ущільнені, з сітками і без. Проаналізуйте, скільки речей ви будете брати з собою, передбачувані умови ночівлі і свої навички в установці наметів. Ваш вибір не повинен привести вас в ступор в перший же вечір.

репетиція

Якщо є можливість спробувати намет вдії - не роздумуйте. Має сенс взяти пару уроків у бувалих туристів або продавців-консультантів. Якщо ж таких варіантів немає, вивчіть відео-огляди і зупиніть свій вибір на тих моделях, які ви поставите за 10-15 хв. Найчастіше в лісі світловий день коротше звичайного - дерева дають густу тінь. І вже набагато більш проблематичним стає вбити кілочки і зафіксувати спальне місце.

Важливий рада! Напишіть список того, що чекаєте від вашого майбутнього «переносного будиночка». Маючи перелік характеристик, набагато простіше не загубитися у виборі. Підійдіть до цього відповідально, адже від сухості і міцності намети найчастіше залежить здоров'я і життя туриста! І нехай перед вами схиляться гори!

</ P>