Майстер-клас з декупажу для початківців. Базова техніка

Якось я звернула увагу, що магазинів длярукоділля і фурнітури в моєму районі стало більше ніж кіоски з хлібом. Згодом ці магазинчики з підвалів перебралися в гіпермаркети і на їх полицях вишикувалися в ряд не тільки банальні гудзики і котушки з нитками, а й такі незрозумілі для необізнаного розуму речі, як швензи, «пастки для намистин», декупажние карти, акуратно нарізані листи фетру , гліттер, 3D лаки і самозастивающая глина.

Як людина творча, я не могла незацікавитися. Потрапивши в один з таких гіпермаркетів, я звернула увагу, що біля продукції часто стоїть готовий виріб. Наприклад, біля фарб для батика - розписні шовкові шарфи, біля воскової крейди і акварельних олівців - цілі картини ... Але найбільше мене зацікавила незвичайна кухонна дошка близько стопки різноманітних серветок. Те, що таку красу я зможу зробити своїм руками, мені здалося майже неможливим, але чи то продавець володів гіпнозом, то чи на мене зійшла небувала хвиля віри в себе - я не тільки вислухала цілу лекцію про техніку «декупаж», а й купила все для неї необхідне. Зрештою, у мене був інтернет, тонна цікавості і посидючість.

Що таке декупаж?

Тепер-то я знаю, що декупаж - це декоративнатехніка, суть якої полягає в акуратному наклеюванні вирізаного малюнка (найчастіше - верхнього шару серветки) на тканину, дерево, пластмасу, посуд і т.д.

Першу свою роботу (це була великапластмасова ємність для солі) я віддала мамі - щоб очі мої не бачили такої ганьби. А через півроку я непогано прикрашала все, що попадалося мені під руку - картонні коробки, обробні дошки, шкатулки, білизняні прищіпки (і таке було!), Новорічні іграшки, кухонні дерев'яні лопатки і ложки, столи і стільці, банки і пляшки, квіткові горщики і навіть взуття! «Дорвався місто до безоплатного!» - сказала якось бабуся, коли я сіла декорувати лампочку (чудова ялинкова іграшка вийшла, між іншим!).

Так ось, настав час ділитися досвідом.

Як зробити декупаж?

По-перше, - якщо ви думаєте, що декупаж вам не під силу - ви глибоко помиляєтеся. Хитрощі цій захоплюючій техніки освоїла навіть моя восьмирічна племінниця.

А по-друге, визначимося з матеріалом. Вам знадобиться: власне те, що ви зібралися декорувати (для початку візьміть щось простіше, картонну коробку, наприклад, яку можна потім використовувати для зберігання будь-яких корисних дрібниць), фарби (переважно акріловие- вони і лягають рівномірно, сохнуть швидше і клеїти на них - одне задоволення), кисть середнього розміру, клей ПВА, серветка з вподобаним малюнком, ножиці і лак (я віддаю перевагу дитячий лак «Пластішка» - майже не пахне і сохне моментально).

Насамперед очистите поверхню вашої майбутньоївироби. Якщо це коробка - видаліть наклейки, зайві скоби, скотч ... Якщо це баночка або пляшка - етикетки, залишки клею, бруд, а також гарненько вимийте її в мильній воді і висушіть. Якщо заготовка дерев'яна - варто злегка пройтися по ній дрібним наждачним папером, щоб зайва шорсткість не завадила надалі.

Наступний етап - фарбування. Вибір кольору за вами. Тільки пам'ятайте - серветка, яку ви наклеїти зверху «вбере» цей колір. І чим темніше базовий колір, тим темніше буде сам малюнок, тому не переборщіть з насиченістю. Якщо потрібно, пофарбуйте основу в кілька шарів, щоб колір ліг рівномірно (скло я зазвичай фарбую в три, чотири шари). Використовуйте звичайну кисть, або шматочок поролону, який для зручності затисніть білизняний прищіпкою (на майбутнє - в магазинах для рукоділля продаються спеціальні валики).

Поки фарба сохне, беріться за серветку. Малюнок слід вирізати (в кінці кінців, назва техніки походить від французького слова decouper - вирізати). Рада - виберіть для початку серветки з не суцільним малюнком - нехай це буде букет квітів, метелик, фрукт, щось не дуже дрібне і не дуже велике. Акуратно вирізаємо його, знімаємо верхній шар (всі серветки йдуть тришарові). У невеликій ємності розводимо пару крапель клею ПВА з водою в пропорції 1: 1.

Тепер - найскладніше. Докладаємо серветку до нашої пофарбованої (висохлої!) Заготівлі, мачає кисть в клей і приклеюємо малюнок від центру до країв. Допомагайте собі пальчиками. Слідкуйте, щоб на малюнку не утворювалися пухирці повітря і складочки. Якщо пупиришек не вдається прибрати - проколіть його голкою і випустіть повітря. Будьте уважні - волога серветка швидко розмокає і рветься, тому не зволікайте, клейте швидко. Коли ваше виріб висохне - розкрийте його декількома шарами лаку.

Роблячи декупаж своєї третьої, четвертої роботи, визрозумієте, що немає нічого простішого! І це не тільки спосіб скрасити вихідний, провівши його з користю, але і можливість проявити себе творчо, підкреслити свій індивідуальний стиль в будинку, тим більше що декупаж можна що завгодно і чим завгодно (не тільки серветками, а й мереживами, обгорткового папером, листівками , тканиною, картинками з журналів, газет і книг ...). Декупаж не вимагає великих фінансових витрат, їм може займатися людина будь-якого віку. Освоївши цю дивовижну техніку, ви можете робити оригінальні та унікальні подарунки своїм близьким.

Творіть, дорогі читачки!