Чого не варто говорити людині на дієті?

Схуднення і дієта - це завжди стрес. Якщо хтось у вашому оточенні зараз якраз його переживає, то варто уважно підбирати слова, щоб не поранити напруженість людини і не змусити його ненароком кинути свою затію і побігти заїдати образу тістечками. Ми розповімо вам про п'ять фразах, які не можна вимовляти в таких випадках.

«Скільки ще кілограмів ти плануєш скинути?»

Багато з нас знають, як складно скинути останні кілограми на шляху до заповітної цифри. Саме тому такий несподіване запитання може викликати у співрозмовника напад відчаю.

До того ж, цілком імовірно, що людина більше непланує скидати вагу, а збирається підтримувати поточну форму. У цій ситуації ваше запитання буде не тільки нетактовним, але і змусить співрозмовника думати, що він недостатньо схуд і погано виглядає в нинішньому вигляді. Не провокуйте своїх близьких голодувати!

«Може бути, не варто це є?»

І інші варіації цієї фрази в дусі «А тобі хіба таке можна?» І «Упевнений, що це не дуже?».

Кожна людина має право піддатися слабкості і з'їсти більше, ніж потрібно, або поласувати чимось зі списку заборонених продуктів.

Не варто акцентувати на цьому увагу, особливо якщо ви перебуваєте в компанії.

Перш за все, ви поставите людину в незручнестановище і викличете почуття сорому. Найімовірніше, він відмовиться від зайвої порції або шоколадки і буде відчувати себе погано, або ж все-таки надійде по-своєму, але буде мучитися почуттям провини.

Подібні коментарі і зауваження можна собі дозволити тільки в колі дуже близьких людей, і то, якщо ви точно знаєте, що вони не будуть проти або самі попросили контролювати їх в моменти слабкості.

«Тепер ти так добре виглядаєш!»

Такі слова чи є компліментом. Навіть якщо ви хотіли сказати людині щось приємне, не варто порівнювати його в минулому і сьогоденні.

Якщо ваш співрозмовник худне і досягає успіху в цьому, то він і сам бачить різницю. Якщо ж йому буде цікаво, бачте її ви, він сам про це запитає.

І навіть якщо вашою думкою поцікавилися, постарайтеся сформулювати свою відповідь як можна тактовніше, уникаючи фраз на кшталт «набагато краще, ніж було» і т.п.

«Після дієти вага повернеться назад»

По-перше, якщо ви не володієте даром яснобачення, знати це вам точно не дано.

По-друге, навіть якщо людина сидить на сумнівною дієті і шанси набору ваги великі, не варто говорити про це, особливо якщо вас ніхто не питав.

Перед вами людина, яка йде до своєї мети і заслуговує на повагу. Давати йому песимістичні установки явно не варто - це обернеться крахом, причому як дієти, так і вашої дружби.

Єдиний випадок, в якому вам вартовтрутитися - це ризик для здоров'я. Якщо вас лякають методи схуднення близької людини, варто обережно висловити свою позицію, але ніяк не загрожувати швидким поверненням зайвих кілограмів.

«Ого, класно виглядаєш!»

Якщо додати до цього коментарю слова «в житті б тебе не впізнав», ви отримаєте типовий двоякий комплімент, який буде швидше витлумачений як образу.

Як правило на таку заяву людина можезапитати, чи погано він виглядав раніше, раз вас так здивував його зовнішній вигляд. Якщо ви не готові відповідати на каверзні питання, постарайтеся утриматися від настільки емоційної реакції.

До того ж не варто забувати, що причиноюсхуднення для багатьох є аж ніяк не досягнення ідеалів краси, і скинувши кілограми людина аж ніяк не поспішає забувати про важливість особистісних якостей. Тому сприймати його так поверхово все ж не потрібно.

Підтримуйте своїх близьких і знайомих, а невганяє їх в ступор. Постарайтеся абстрагуватися від питання схуднення, особливо якщо відчуваєте, що для співрозмовника це непроста тема. Ведіть себе невимушено і просто. Якщо ж ваш близька людина або знайомий, навпаки, тільки й чекає похвал, надмірно заохочувати його теж не варто. Пари компліментів буде цілком достатньо, адже зацикленість на власній вазі і зовнішності ще нікого не доводила до добра.