5 Міфів про користь води

У всіх статтях про схуднення і здоровий спосіб життя стверджують, що потрібно пити по 2 літра води на добу. Чи це правда? Відповідь медиків.

Літо, спека, і головні страхи про здоров'я - перегрів, сонячний удар і зневоднення. Зневоднення загрожує величезними проблемами зі здоров'ям. Але існує безліч міфів про воду, які потрібно розвіяти.

1. Хронічне зневоднення

У минулому ми вважали, що нам вистачає води,якої ми запивали їжу. Тепер же багатьом людям здається, що у них зневоднення, якщо вони не попили воду хоча б годину. Доктор наук з Університету Пенсільванії Барбара Роллс стверджує: зберігайте спокій в цій ситуації. Якщо ви не харчуєтеся чіпсами і сухим печивом кожен день, у вашій їжі міститься 20% від потрібної норми рідини. Пийте воду, коли вам захочеться. Більше їжте продуктів, в яких багато води: огірки, шпинат, цвітна капуста, полуниця.

2. Мозок плутає голод і спрагу

Наш організм не настільки дурний і відчуває різницю. За почуття голоду і спраги відповідають різні механізми. Під час зневоднення відчувається сухістю в роті. А через голод з'являється бурчання і порожнеча в животі.

Якщо вам хочеться їсти, це може бути не спрага, а просто нудьга. Так само може проявляти себе і стрес.

3. 2 літри води в день

Популярні в інтернеті твердження, що потрібнопити по 2 літра води в день - випадкова цифра: кому-то потрібно пити більше, комусь вистачить менше. Деяким жінкам під час вагітності норму потрібно збільшити до двох з половиною літрів. Враховуйте не тільки воду, яку ви випили, а й чай, соки, суп. Пийте, коли відчуваєте спрагу - ось що потрібно пам'ятати.

4. Багато пити під час тренувань

Ви вважаєте, що якщо сильно потієте під часзанять спортом, то потрібно багато пити, щоб уникнути зневоднення. Не варто бігати до кулера в залі кожні 15 хвилин. Існує така річ, як гипергидратация. Через великої кількості випитої води падає рівень натрію в крові. Тому пити потрібно тоді, коли відчуваєте спрагу. Зважте до і після занять спортом і пийте півлітра води на кожні втрачені в залі півкіло.

5. Пити багато води, якщо відчуваєте голод

Вода очищає і спустошує шлунок. Якщо хочете приборкати голод, вживайте легкі супи замість води. Калорій в них небагато, але вони наситять, на відміну від води. Пам'ятайте, у всьому важливо знати міру.