10 Самих безглуздих і живучих міфів про грип

Якби існував хіт-парад хвороб, то восінньо-зимовий період топову позицію, безсумнівно, займав би грип. З року в рік велика кількість людей відвідує вірус, який викликає це захворювання. Грип - захворювання не таке вже й загадкове. Тим часом, з ним пов'язано безліч помилок і навіть міфів.

Міф 1: ГРЗ, ГРВІ та грип - різні назви однієї і тієї ж хвороби.

Термін «гостре респіраторне захворювання» (ГРЗ)або «гостра респіраторна вірусна інфекція» (ГРВІ) охоплює велику кількість захворювань, багато в чому схожих один на одного. Одним з респіраторних захворювань є гострий риніт або нежить. Він викликається цілим поряд споріднених вірусів, які називаються риновіруси. Грип викликається безпосередньо вірусом грипу (Myxovirus influenza). Типові ознаки грипу: раптове підвищення температури (39-40 ° С), яка тримається 3-4 дня, озноб, сильний головний біль, біль при русі очних яблук, ломота в м'язах і суглобах. А ось нежить і біль у горлі, які зазвичай супроводжують інші ГРВІ, при грипі в перші дні захворювання не виражені.

Міф 2: лікувати грип марно - ця хвороба не небезпечна і пройде сама собою.

Ще й яка небезпечна. Захворювання на грип може супроводжуватися і смертельним результатом, особливо у маленьких дітей і людей похилого віку. Крім того, хвороба може залишити після себе різні ускладнення. Особливо грип підриває серцево-судинну систему, скорочуючи на кілька років середню тривалість життя людини.

Іронічне висловлювання «Без лікування грип триваєтиждень, з лікуванням сім днів »містить частку правди. Але тільки в тому випадку, якщо лікування розпочато вчасно. Особливо важливо запобігти розвитку грипу. Найгостріша фаза цієї хвороби спостерігається в першу добу після зараження. Ось тоді і треба починати лікування, а не після того як висока температура протрималася декілька днів. Своєчасність лікування скоротить не тільки терміни хвороби, а й зменшить ймовірність розвитку ускладнень.

Міф 3: для людей з сильним імунітетом грип не страшний.

Дійсно є люди, які не хворіютьгрипом. Така стійкість існує завдяки гарній спадковості і присутній у людини з самого народження. Однак таких щасливчиків одиниці. А тим, кому не пощастило, лікарі рекомендують не нехтувати профілактикою захворювання. Людина може практично не хворіти і не застуджуватись, але це не є гарантією того, що чергова епідемія грипу обійде його стороною.

Міф 4: високу температуру необхідно негайно збивати.

Поспішати збивати високу температуру не варто. Адже підвищена температура - це не що інше, як захисна реакція організму. Так організм бореться з хворобою, створюючи нестерпні умови існування для вірусів. Інша справа, що деякі високу температуру переносять дуже погано. З'являється сильна слабкість, м'язові болі, ломота в суглобах. У таких випадках лікарі обов'язково рекомендують приймати жарознижуючі препарати, але не збивати температуру нижче 38 ° С.

Міф 5: найкраще грип лікувати антибіотиками.

Антибіотики діють тільки на бактерії. Віруси нічого спільного з бактеріями не мають, отже, лікувати антибіотиками вірусні захворювання, в тому числі і грип, просто марно. Іноді на тлі ослабленого імунітету до вірусної інфекції може приєднатися вторинна бактеріальна інфекція. І тільки в такій ситуації лікар і тільки лікар може призначити курс антибіотиків.

Міф 6: щоб не захворіти на грип, досить приймати вітаміни і є більше цибулі, а також часнику, квашеної капусти і лимонів.

Ніхто і не сперечається, вітаміни - це чудово,але від грипу вони не врятують. Вітамінна профілактика носить загальнозміцнюючий характер і не впливають безпосередньо на вірус. Ефективність такого способу захисту від грипу 45%. Оптимальним виходом стане комплексна профілактика, яка включає в себе загартовування, імуностимулюючі препарати, вакцинацію та звичайно вітаміни.

Міф 7: щеплення дає стовідсотковий захист від грипу.

Багато хто впевнений в тому, що після щеплення захворіти неможливо. Насправді це не так - ризик зараження залишається, але стає істотно менше. В середньому щеплення забезпечує захист на 80-90%.

Міф 8: щеплення може призвести до захворювання на грип.

Жодна вакцина не викликає типового захворювання. В процесі вакцинації в організм вводять або ослаблений вірус, або його частини. Вірус, що міститься у вакцині, не може викликати захворювання, але може стимулювати організм до вироблення антитіл. Тому, коли в організм потрапляє «дикий» вірус, то не потрібно час для вироблення антитіл - вони вже є після вакцинації. Антитіла зв'язуються з вірусом, таким чином запобігаючи інфікування клітини і розмноження вірусу. Завдяки цьому захворювання попереджається ще до його початку. Сучасні вакцини переносяться дуже легко, і після щеплення немає ніяких симптомів захворювання. І лише у деяких може з'явитися почервоніння в місці ін'єкції або незначно піднятися температура. Це, мабуть, найнеприємніше наслідок від введення вакцини.

Міф 9: віруси грипу постійно мутують, неможливо передбачити, який з них буде в «моді», а значить і створити вакцину захищає саме від нього.

Всесвітня організація охорони здоров'я постійнодосліджує переміщення вірусів по всьому світу і на підставі цього висловлює побажання розробникам вакцин. Навіть якщо прогноз не співпаде на сто відсотків, вакцина все одно діє, так як більшість вірусів грипу мають загальні антитіла.

Міф 10: після початку епідемії вакцинацію проводити пізно.

Оптимальним часом для проведення вакцинаціїпроти грипу є осінній період з вересня по листопад. Найкраще робити щеплення за 2-3 тижні до початку передбачуваної епідемії. Якщо з якихось причин вакцинація не була проведена вчасно, то її можна зробити і після початку епідемії грипу. Але використовувати можна тільки вакцини з неживими вірусами. Однак якщо щеплення було зроблено тоді, коли людина вже був інфікований вірусом грипу, але клінічні прояви ще не почалися, то вакцина може виявитися неефективною.

</ P>