7 Способів впоратися зі своєю лінню?

Іноді ми просто не можемо себе змуситищо-небудь робити. Це не тому що ми неорганізовані. Трапляється так, що навіть під час дедлайну встати і змусити себе зробити необхідний обсяг робіт ну просто не представляється можливим. Хтось називає це Слабовільний, хтосьнеробством, але швидше за все, це просто лінь. І причин для неї може бути багато: відсутність мотивації, нудна робота, яка не пробуджує в вас абсолютно ніякого інтересу, або ж невідповідний колектив. Але як би там не було, це потрібно перебороти. І насправді впоратися з лінню набагато простіше, ніж ви можете собі уявити! У нашій статті ми розповімо, як це зробити!

1. Видаліть перешкоди. Перш, ніж приступити до виконання будь-якої роботи, визначте, що вас в ній лякає, відштовхує. Бути може, завдання складається з якихось частин, деякі з яких вам не хотілося б виконувати. Тоді ви можете попросити про допомогу когось, залишивши для себе найбільш цікаву частину. Адже всі люди різні, і хтось із задоволенням візьметься виконати ту роботу, яка вас вганяє в ступор.

2. Ставте цілі. Розбийте завдання на кілька підпунктів, виконання яких і буде для вас метою. По-перше, в такому «розібраному» стані масштабне завдання вже не здається настільки жахливим, а по-друге, вам буде значно простіше працювати над структурованої завданням. Тільки подбайте про те, щоб цілі були найбільш оптимальними. Чи не занижуйте їх, але і не завищувати планку.

3. Розставляйте пріоритети. При складанні цілей визначте ті, які вимагають якнайшвидшого виконання, і не забувайте про них. Робіть такий перегляд регулярно, викреслюйте виконані завдання, займайтеся перестановкою пріоритетів, якщо це необхідно.

4. Не бійтеся почати діяти. Практика показує, що нас часто може зупиняти відсутність прагнення, прихильність до минулого. Доведіть собі, що ви здатні приступити до активних дій. Повторюйте собі це, вірте в свої сили.

5. Почніть. Саме почати і є найскладнішим у всій задачі. Але коли ми переступаємо через лінь і небажання працювати, як правило, ми продовжуємо робити це вже по інерції, а часто навіть захоплюємося процесом. Найголовніше - знайти в собі сили для початку.

6. Визначте час для роботу. Вченими давно доведено, що найбільш вдалий час для продуктивної роботи - це ранкові години. Якщо вам здається, що це неправда, і вночі вам працюється краще, у вас просто перевернуть графік з ніг на голову. Багато людей вважають за краще вдень відсипатися, а потім сидіти до зорі над проектами або завданнями, що не їсти правильним. Найкраще мати виразно встановлений час для сну. Дуже добре, якщо ви можете лягти в десять вечора, і прокинутися о шостій ранку. Також визначте, скільки часу в день ви готові витратити на виконання поставленої мети. Оптимальна цифра - це 30 хвилин. Погодьтеся, нескладно змусити себе щось робити, якщо ви знаєте, що через півгодини це вже підійде до кінця. Часто процес захоплює настільки, що ви засиджуєтеся довше або чекаєте настання нового дня, щоб продовжити робити те, що почали напередодні.

7. Не здавайтеся. Ви напевно не перша людина, яка взявся за виконання подібного завдання. Це робили до вас. Так чому ж хтось зміг, а ви - ні? Ви теж здатні на концентрацію уваги, досягнення мети! Так що вперед!