Хороший начальник: як навчитися вести людей за собою

Сьогодні, 16 жовтня, у всьому світі відзначається Деньшефа. У 1958 році це свято запропонувала американська секретарка Патриція Хароскі. У 1962 році його затвердив губернатор штату Іллінойс, а після цей звичай підтримали багато країн світу.

У цей день всім підлеглим варто згадати протому, то їх начальник, перш за все, людина, у якого теж є свої почуття, емоції і настрій, і що його робота часом буває дуже навіть непростий і нервової. Не забудьте привітати шефа і подякувати йому за співпрацю. Можете навіть зробити маленький подарунок - повірте, йому буде дуже приємно.

Якщо ж ви самі начальник, то ви не з чутокзнаєте про те, наскільки нелегке мистецтво керувати, як це часом вимотує і як важко буває управляти людьми. Щоб стати хорошим керівником, необхідно переглянути своє ставлення до підлеглих і до самого робочого процесу в цілому. І деякі правила, прості, але дієві, можуть чудово допомогти вам в цьому.

1. Підлеглі теж люди

Робочий процес і його ефективність безпосередньозалежать від мікроклімату в колективі, тому ваша заду як начальника - створити розташовує до продуктивної діяльності атмосферу. Перш за все, ви працюєте з людьми, а потім вже з грошима, паперами та всім іншим, що пов'язано з вашою компанією, тому постарайтеся бачити в своїх підлеглих особистостей, цінувати їх індивідуальності і давати їм всі необхідні умови для всебічного розвитку.

2. Умійте розставляти пріоритети

Щоб ваші співробітники працювали ефективніше,навчитеся виділяти пріоритетні завдання з ряду звичайних. Ніколи не кажіть, що всі завдання однакові за важливістю, оскільки це завжди призводить до плутанини в організації. Розставте пріоритети і дохідливо поясніть співробітникам, чого ви від них очікуєте і в які періоди.

3. Не давайте волі емоціям

Так, працівники повинні розуміти, то ви живийлюдина, і ви теж маєте право на прояв емоцій як позитивного, так і негативного змісту, однак при особливо бурхливому їх прояві ви ризикуєте підірвати свій авторитет і стати головним предметом обговорення в курилках. Щоб цього не відбувалося, намагайтеся в будь-яких ситуаціях зберігати тверезий розум і здорову холодність, однак будьте відкриті.

4. Не намагайтеся здаватися суворіше, ніж ви є

Якщо насправді ви людина неймовірноїдушевної доброти, не варто грати роль суворого начальника і намагатися заслужити авторитет шляхом свого зневажливого ставлення до співробітників. Це тільки викличе неприязнь по відношенню до вас. Просто будьте собою і зберігайте баланс між твердістю і люб'язністю.

5. Тримайте своє слово

Якщо ви пообіцяли щось своїм підлеглим, тозобов'язані це зробити, причому саме так і саме в ті терміни, як спочатку було заплановано. Начальник, який не виконує обіцяне - це, мабуть, найгірше для організації. Та й про яку повагу з боку співробітників може йти мова в такому випадку.

Продовження на наступній сторінці ...