Як купувати на али експрес і не потрапляти на ошуканців?

Статистика говорить про те, що щорічно рівень здійснення онлайн-покупок зростає. І на це не впливають кризи, підвищення курсу іноземних валют та інші чинники. Люди все більше і більше віддають перевагу покупкам через інтернет. Це і швидше, і часто зручніше, ніж ходити по оффлайн магазинах в пошуках речі, яка вам необхідна.

Якщо ви вже давно шопітесь в мережі або ж тількивирішуєте почати купувати речі на просторах інтернету, то вам неодмінно варто звернути свою увагу на таку платформу, як Алі Експрес. Це сайт з китайськими товарами, які продають тисячі продавців. Повірте, тут ви зможете знайти найрізноманітніші речі: одяг для себе, коханого, дитини, прикраси, біжутерію, посуд, аксесуари, декоративні елементи, іграшки, гаджети, товари для будинку, матеріали для рукоділля та багато іншого. Ви можете подивитися на сайт, переконайтеся в його найширшому асортименті.

Але купувати на Алі Експрес варто зобережністю, адже вам необхідно відразу при здійсненні замовлення оплатити покупку, і тільки тоді вона буде вам відправлено. Тобто фактично ніякого післяплати бути не може. Ознайомтеся з нашими порадами, щоб не зіткнутися з шахраями.

1. Зверніть увагу на рейтинг продавця. Мабуть, це один з головних критеріїв, який говорить про сумлінність продавця. Коли покупці отримують посилку, вони виставляють оцінку продавцеві за якість товару, відповідність опису, а також швидкість доставки. Оцінити продавця можна, давши йому певну кількість зірок - від однієї до п'яти. Не варто робити замовлення у продавців з низьким рейтингом. При вході на сайт ви навіть можете побачити фільтр «Вищий рейтинг». Клікайте на нього, і тоді відсіяти продавців з непідтвердженою репутацією буде простіше.

2. Читайте відгуки. Погортайте сторінки з вподобаним вам товаром нижче, і ви побачите вкладку «Відгуки». Не лінуйтеся їх почитати. До речі, перший сигнал, який повинен змусити вас бути уважнішими - невелика кількість відгуків. Краще шукайте продавця, у якого є як мінімум кілька десятків або сотень позитивних відгуків покупців. Добре почитайте про те, що пишуть у відгуках люди. Як правило, вони діляться своїм враженням про якість товару (адже те, що прийшло, може істотно відрізнятися від опису), терміни доставки (як правило, товари з Китаю доставляються протягом 15-60 днів, але часом ця позначка може бути перевищена). Дуже інформативною може бути фотографія замовлення, прикріплена до відкликання - на ній товар зображений наживо, в такому вигляді, в якому він приходить покупцеві.

3. Слідкуйте за терміном захисту покупця. На Алі Експрес покупець захищений - гроші за покупку не переходять на рахунок продавця, поки ви не підтвердите факт того, що посилка вами отримана. Але якщо ви пропустите термін, коли захист покупця закінчиться, і не підтвердите отримання посилки, замовлення закриється автоматично, і продавець отримає свої гроші. Як правило, за кілька днів до закінчення захисту покупця про це приходить повідомлення. І в такій ситуації ви можете або запросити продовження захисту покупця, або відкрити суперечка і попросити повернути вам гроші.

4. Не варто «вестися» на занадто низькі ціни. Якщо ви бачите пару туфель, які стоять кілька центів, то це, швидше за все обман. Не варто робити замовлення. Адже продавець-шахрай якраз розраховує на те, що ви купите товар за нечувано низьку ціну, а коли не отримаєте його, просто не відкриєте суперечка через таку дріб'язкової суми.

5. Зверніть увагу на вартість доставки. Цей пункт вже відноситься не до розкриття шахраїв, а до способу доставки товару. Деякі продавці пропонують використання дорогих платних компаній. Так, доставка замовлення може обійтися дорожче, ніж сама покупка. Так що уважно подивіться при замовленні на цей розділ. Більшість товарів з Китаю доставляється безкоштовно службою China Post.

Якщо у вас вже є досвід замовлення товарів з Алі Експрес, розкажіть про нього, будь ласка.