Ідеї ​​для натхнення: що можна зробити зі старих гудзиків

А молодий боярин Дюк Степанович

Став плеточку по Пуговка поважівать,

Гудзичком про гудзик подзвонювати.

Як від гудзики було до гудзики,

Налетіли тут птиці клевучіе,

Наскакалі тут звірі рикучіе ... (онежінская билина).

Хто стане замислюватися про такі дрібниці, як гудзики, застібаючи вранці Кардиганчик або сорочку? А виявляється, така проста річ зберігає цікаву історію!

Ґудзики (а точніше щось, більше нагадуєзастібки) були в ужитку ще в 3-му тисячолітті до нашої ери, що підтвердили розкопки в долині Інду. До Європи вони потрапили на століття пізніше і першими, хто став користуватися цією зручною деталлю туалету були греки. У особливо заможних вельмож гудзики були відлиті з чистого золота. Але популярними вони стали лише в 18 столітті, і то, тільки серед чоловіків. Жінки по-старому продовжували застібати одяг за допомогою шпильок. До Росії «гудзики» прийшли тільки до кінця 15 - початку 16 століття.

Сучасного вигляду гудзики створили японці. Спочатку в Японії використовували нецке (в перекладі це і є «гудзик»). До речі, наш варіант слова «гудзик» походить від старослов'янського «пугва» або «погва» - опуклість або горбок. Фактично однокореневе з «лякати». І це не випадково! Деякі вчені вважають, що гудзики на Русі були не тільки деталлю одягу, а й оберегом! Це підтверджує один з давньоруських княжих скарбів, де були знайдені великі масивні «пугви» з тисненими на них магічними птахами і звірами; а також епос, який був приведений на початку статті. Вчені, зіставивши епос і «пугви» зі скарбу, прийшли до висновку - таки оберіг! До речі, ви не замислювалися, чому існує повір'я - якщо тобі перебігла дорогу чорна кішка, то, щоб уникнути біди, потрібно взятися за гудзик, і тільки потім пройти там, де ступало тварина.

Цікаві факти: стародавні єгиптяни носили нагородні значки у вигляді дисків, які іноді використовувалися як застібка. Пізніше значки-диски зникли, але застібки стали виготовляти масово!

При Івані Грозному був цілий «гудзиковий» бум,коли за допомогою гудзиків можна було показати свою спроможність. Бо чим більше їх на одязі (рукава, груди, пояс ... все обшивати ними!) - тим багатше персона. Бояри і боярині не скупилися і платили з лишком майстрам, які виробляли ґудзики з дорогоцінних металів, каменів, мережив, намистин, коралів, перлів ... Коштували вони чимало, тому цінувалися високо і навіть передавалися з покоління в покоління як реліквія, а також включалися в придане нареченої.

Наполеонівські солдати і гудзики. Російська зима навела на солдатів Наполеона непідробний жах ще й тому, що в істинно «російський» мороз олов'яні ґудзики кришилися і перетворювалися на порох. У кого при такому розкладі не здадуть нерви? Ось і програли французи російським.

Кожна війна починалася з якоїсь певноїпричини. Причиною троянської, наприклад, стало нещасливе яблуко. А ось причиною Першої Світової, вважають деякі історики, були ... гудзики! А саме - через їх величезної кількості на мундирі ерцгерцога Франц-Фердинанда. Поки їх все порозстібали, ерцгерцог помер від втрати крові.

Наслідуючи моді, король Франциск I (Франція) якось зробив своєму ювеліра замовлення з розмахом - 13600 маленьких золотих гудзиків. І це для одного лише камзола!

Щоб російські солдати позбулися звички витирати ніс рукавом, Петро I, наказав на зовнішню сторону рукавів пришивати ґудзики.

Простий народ свято вірив, що їх король - КарлXII заворожений, і вбити його можна лише тим, що належало йому одному. Саме потім була викрадена латунна ґудзик від королівського жупана, залита свинцем і використана як куля. Так що король, якщо вірити історії, був убитий ґудзиком.

Зараз різноманітність ґудзиків може повалити вшок найвимогливішу модницю. Різні форма, матеріали, кольори і декор - на будь-який смак! Не дарма деякі починають колекціонувати цю красу! Таких любителів називають філобутоністамі і, повірте, їх величезна кількість! Але що робити, якщо ви далеко не філобутоністка, але гудзичків у вас накопичилося безліч?

Варіантів використовувати накопичився матеріал безліч і тому підтвердження ці фото ...

Оригінальні вироби з ґудзиків:

Ґудзики в обробці предметів інтер'єру:

Гудзикове рукоділля:

Ідеї ​​з гудзиків для декору дитячого одягу:

Біжутерія з гудзиків:

Як бачите, з гудзиків можна зробити що завгодно: від прикрас до корсета, від милого букета до ікони! Для тих, хто зацікавився - майстер-клас, як зробити гудзиковий вінок (відмінна ідея для декору!).

Також тут ви знайдете майстер клас по Гудзикові кольє!

Симпатичний букет з гудзиків. Майстер клас

Успіхів і натхнення.