Джим Деневан і його монументальні малюнки на піску

Величезні геометричні фігури, які створюєкаліфорнійський художник Джим Деневан прямо на піщаних пляжах Санта Круза, вражають уяву. Пензлем художника є граблі або звичайна палиця. Дивіться самі!

Вперше у нас заговорили про Джима Деневане вТорік, після його експедиції до Сибіру, ​​де на льоду озера Байкал він зі своєю командою з п'яти чоловік створив величезний малюнок, який поширився на сотні метрів. Люди працювали в умовах лютого холоду, долаючи пориви вітру та мороз. Кожен день необхідно було очистити від заметів снігу кола, зроблені напередодні і тільки після цього приступати до наступної партії кіл. Нарешті, коли робота була закінчена, світу постав геометричний візерунок із серії кілець на основі послідовності Фібоначчі, який був названий найбільшим малюнком в світі.

Але ще більше вражають роботи Джима на піску. Озброївшись палицею або граблями художник створює свій світ прямо на пляжах Каліфорнії або в пустелях, там де є великий простір.

Подивіться, як змінюються похмурі пейзажі після дотику пензля (або граблів) майстра.

Ці роботи на піску настільки ж прекрасні, як і недовговічні. Вони радують лише до настання припливу, а потім вода знову вирівнює ландшафт.

Процес знищення малюнка природною стихієюДжим називає важливим етапом своєї творчості. Він починає малювати відразу після відливу і намагається закінчити свою роботу до припливу, щоб насолодитися процесом зникнення творіння.

Художник вважає, що подібне мистецтво більшприродно, і цінно саме тим, що недовговічне. Воно немов повторює долю людини, який прийшов в цей світ, щоб прожити і пішов з нього назавжди, так само зникають геометричні картини художника.

Дивний сам процес створення полотна на піску. Джим Деневан не використовує ніяких розрахунків, вимірювальних приладів. Працюючи, він постійно знаходиться в русі, зачаровуючи глядача медитативністю своєї творчості.

Подивіться це відео, щоб наблизитися до мистецтва Джима Дененвана, відчути дух ленд-арту, його природну силу і тендітну недовговічність ...