Топ-100: що можна зробити зі старих джинсів

У травні 1873 року, коли Лейба Штраус, емігрант зБаварії (або Леві Страусс, як стануть називати його американці), отримав патент на виготовлення «робочих комбінезонів без бретелей з кишенями для ножа, грошей і годин», він і здогадатися не міг, як міцно влип в історію моди!

Робочий одяг для гірників і золотошукачів здуже щільною конопляної парусини, призначеної, скоріше, для пошиву тентів і стане найпопулярнішою тканиною і фетишем багатьох поколінь. На тюках з тканиною, привезеної з італійського міста Генуя, був штамп - Genes, який американці прочитали як jeans - «джинс». Тканина мало схожа на ту, яку зараз називають джінсовку, її характерний синій колір з'явився випадково. На заводі, де виготовляли джинси, раптово закінчується наметове брезент, і його замінюють на щільну синю саржу. Оскільки саржу надавав французьке місто Ним (хоча барвник поставляла все та ж Генуя), а De Nimes перекладається як «привезений з Німа», - синій джинс стали називати «денім».

Для цікавих: Чи знаєте ви, що з предка наших улюблених джинсових брюк - serge de Nimes, були зроблені вітрила на кораблі самого Христофора Колумба, коли той відправився на пошуки міфічного шляху до Індії? Тепер знаєте.

Джинси розкуповувалися зі швидкістю вітру. Практичні і щільні, зроблені не зі шкіри, а з бавовни (а значить, прати їх можна часто!), Мають безліч кишень і кишеньок - так це ідеальна робочий одяг! І варто було таке зручність всього 1 долар 46 центів.

Правда, першими на таких брюках «здавалися»кишені, тому незабаром їх почали заклепивать - так з'явилися «Проклепані» джинси. До середини 20 ст. такий одяг стали носити майже всі американці середнього достатку. Десь в той же час жінки відвойовують свої права, в тому числі і право на брюки - джинси стають унісекс. Особливий внесок в джинсову революцію внесли хіпі - з їх появою з джинса стали шити сумки, сарафани, сукні та куртки. У Росії джинси почали носити тільки після перебудови.

Я шкодую лише про те, що не я винайшов блакитніджинси. Вони дивовижно виглядають, практичні, зручні і повсякденні. Вони виразні і стримані, в них - заклик статі і простота, словом, все, що б мені хотілося мати в одязі, яку я придумую.

Кутюр'є Ів Сен-Лоран

Сьогодні, напевно, мало у кого немає пари, а то ідесятка джинсів всіляких відтінків і фасону. А скільки джинсів, заношених до дірок, відрізаються під шорти і спідниці, перешивати в сумки і рюкзаки? Деякі, особливо креативні, примудряються шити навіть постільну білизну, іграшки та вечірні сукні! А якщо включити фантазію? Пропоную вам подивитися, що ж ще можна зробити з джинса:

45da3b4c5d1503c15ca28c467b4553b9

axyjDrz1enU

Надихнулися? Пропоную тепер самостійно зшити що-небудь симпатичне і елегантне, наприклад, ось таку сумочку в стилі «синель». Освоївши цю техніку, ви зможете її використовувати в інших підробки - джинсових спідницях, шортах, сукнях, скатертинах і т.д.

Сумка в техніці «Синель» зі старого джинса