12 Корисних психологічних порад

У нашій статті ми розповімо вам цікаві психологічні знання і життєві уроки, яким, ми впевнені, ви неодмінно знайдете застосування в житті. Вони досить прості, але від цього не менш корисні. Беріть на замітку!

1. Для того, щоб привернути до себе співрозмовника, під час розмови підтримуйте з ним зоровий контакт і не забувайте про усмішку. Коли ви уникаєте зустрічі очима - постійно відводите погляд або дивіться в зовсім іншому напрямку, у вашого співрозмовника може скластися враження, що він, як мінімум, вам не цікавий.

2. Якщо при зустрічі ви демонструєте, що щиро раді бачити людину, то він, швидше за все, теж зазнає почуття радості від того, що з вами зустрівся. Головне, показувати справжню радість, а не удавану. Лицемірство ще ніким не зустрічалося з привітністю.

3. Якщо при знайомстві з людиною ви розумієте, що вам важко буде запам'ятати його ім'я, постарайтеся промовляти його якомога частіше. Використовуйте ім'я в зверненні до цієї людини, задавайте йому питання, позначаючи його ім'ям. Так вам буде значно простіше його запам'ятати.

4. Психологи, які спеціалізуються на міміці, жестах людей, стверджують, що судити про те, подобаєтеся ви людині чи ні, можна по його позиції ніг під час розмови з вами. Якщо носок спрямований в вашу сторону, людині цікаво з вами спілкуватися, він розташований до вас. Якщо ж носок дивиться куди завгодно, але не на вас, від вашої компанії, швидке всього, хочуть позбутися.

5. Знизити рівень стресу вам допоможе жувальна гумка. Дивно, але це справді діє - перед важливим іспитом або в момент хвилювання жуйте жуйку і вона допоможе вам трохи відволіктися від власної напруженості.

6. Якщо ви просите когось про допомогу або про послугу, будьте готові до того, що вам рано чи пізно потрібно буде надати цій людині послугу. Це цілком логічно і нормально, що той, кого ви просили про допомогу, вважає, що до вас можна звернутися з проханням.

7. Справитися з нав'язливою піснею, яка пристала до вас і ніяк не хоче йти з голови, допоможе психологічне явище під назвою ефект Зейгарник. Він полягає в тому, що людина простіше забуває закінчені дії, в той час, як недороблені засідають у нього в голові. Так ось для того, щоб пісня-прилипала нарешті залишила вас у спокої, відтворіть подумки кілька разів останні її рядки.

8. Якщо на заданий вами питання людина відповів лише частково, а не повністю - Не примушуйте себе продовжувати говорити про інше. Помовчіть, витримаєте невелику паузу. Як правило, після такого ходу людина продовжує свою відповідь.

9. Якщо ви вирішили комусь брехати, гарна і чиста свою розповідь якийсь бентежить подробицею. Так в нього буде простіше повірити.

10. Ще один спосіб привернути до себе співрозмовника - це задавати йому питання під час розмови і періодично кивати головою під час його реплік.

11. Якщо ви помітили, що під час розмови співрозмовник не приховує від вас свої руки і долоні, а навпаки, демонструє їх, це добра ознака - значить, ви викликаєте у нього довіру.

12. Під час того, як група людей сміється, кожен з них інстинктивно спрямовує погляд на людину, яка подобається йому найбільше.