5 Міфів про здоров'я зубів

Всі ми хочемо мати приємною білосніжноюпосмішкою, але піклуючись про своїх зубах, ми часто відкидаємо досить важливий крок - похід до стоматолога. Саме ця панічна боязнь привела до створення безлічі міфів, деякі з яких ми для вас розвіємо.

Міф 1. Зуби досить ретельно почистити один раз в день

Увечері нам часто лінь займатися своїми зубами. Саме тому і з'явився міф про те, що достатньо почистити їх тільки вранці, але зате довго і ретельно. Це в корені неправильно, як і чистити зуби, ледь розкривши очі - займатися гігієною порожнини рота потрібно двічі на день. За 2-3 хвилини виключно після першого або останнього прийому їжі.

Міф 2. Карієс з'являється через солодкого

Незважаючи на розтиражовану рекламою і самими стоматологами інформацію про те, що цукор є причиною карієсу, солодке тут ні при чому.

Насправді впливають на наші зуби виділяється припоїданні солодкого кислота і згубно тривалий період її дії. Тому краще з'їжте шоколадну цукерку, ніж льодяник, і не забудьте прополоснуть рот після маленького десерту.

Міф 3. Видаляючи зубні камені, можна позбутися зубів

Цей міф народився через страх перед стоматологічними процедурами. Щоб уникнути видалення зубного каменю, люди придумали, що це розхитує зуби і всіляко їх псує.

Насправді це каміння псують зуби, а їхвидалення, навпаки, сприяють здоров'ю і фортеці ваших зубів, а сучасні способи дають можливість зробити процедуру не тільки корисною, а й безболісною.

Міф 4. Про молочних зубах можна не турбуватися

Батьки дарма безтурботно вважають, що поки у дітеймолочні зуби, за ними можна зовсім не доглядати. Насправді така недбалість чревата великими проблемами пізніше - коли дитина виросте, батькам знадобиться чимало коштів на дорогих ортодонтів і брекети.

Незважаючи на те, що молочні зуби непостійні, недбалий догляд за ним або його відсутність призводять до передчасного випадання, внаслідок чого зуби виростають нерівномірно і стають нерівними.

З 2,5 до 3 років потрібно чистити дитині зуби пастами, що не містять фтор, а далі малюк самостійно повинен підтримувати гігієну порожнини рота.

Міф 5. З зубами все в порядку, поки вони не болять

Не варто думати, що з вашими зубами стало щосьне так саме в той момент, коли їх пронизала страшна біль. На жаль, саме біль змушує більшість людей нарешті відвідати стоматолога, але буває вже пізно.

Для того щоб уникнути неприємних наслідків ітривалих і регулярних відвідувань дантиста, приходьте на прийом до лікаря як мінімум раз на рік і уважно прислухайтеся до рекомендацій, які він вам дає.

Акуратно стежте за гігієною порожнини рота для того, щоб ваша посмішка залишалася красивою і здоровою, і не звертайте уваги на дурні стереотипи.