Як навчитися економити? Топ-3 ради

Якщо ви хочете на щось накопичити або простозвільнити частину бюджету на якісь інші потреби, наприклад, накопичити на відпочинок або на покупку цінної речі для себе або близької людини, варто задуматися про те, щоб економити. Ми підкажемо вам три корисних ради, де і як можна це зробити.

Як не витратити більше, ніж потрібно?

Для того, щоб зберегти свій капітал, вам вартооб'єднатися з людьми, які так, як і ви, мають на меті зберегти свої гроші. Наприклад, ви можете знайти однодумців і домовитися про колективну закупівлю товарів, знайти людину, яка погодилася б зняти з вами житло, і вам не довелося б платити повністю за свою орендовану квартиру, або підшукати компанію, яка має намір поїхати на відпочинок машиною, і розділити з нею витрати на бензин. Так дорога обійдеться набагато дешевше. У мережі є маса сайтів і співтовариств, в яких ви зможете підшукати однодумців.

колективні покупки

Зараз популярність набирає тенденціяоб'єднуватися і купувати одяг, взуття за низькими, оптовими цінами. Благо, це можна робити безпосередньо у виробника або ж постачальника. Торговельної націнки просто немає, так як в вартість придбаної продукції не належать витрати магазину (оплата продавцям, реклама, витрати на оренду і оплату рахунків за комунальні послуги). У підсумку ви можете заощадити кругленьку суму. Не вірите? Тоді ми радимо відкрити сайт якогось з виробників, і подивитися, які ціни він виставляє для оптових покупців.

Як це працює? Ви заповнюєте форму реєстрації на сайті, заповнюєте форму замовлення на певний товар і чекаєте, доки набереться мінімальна сума для придбання оптової партії. У будь-який закупівлі є організатор - людина, яка готова взяти на себе організаторські обов'язки, спілкуватися з покупцями і постачальниками, домовлятися про умови покупки і доставки. Коли організатор отримує замовлення, він інформує кожного учасника про те, що його замовлення готовий. І ви домовляєтеся про спосіб доставки безпосередньо для себе. Це зручно і вигідно.

Подорож з попутниками

Є маса сайтів, на яких водіїавтомобілів шукають попутників, з якими ділять транспортні витрати. Це вигідно і для водіїв, і для пасажирів. Перший може окупити частину витрат на паливо, а другий економить пристойну суму.

Як це працює? На спеціальному сервісі ви вказуєте точку відправлення і прибуття, а також дату, і вибираєте із запропонованого списку водіїв тих, з ким би ви хотіли відправитися в подорож. Рекомендуємо вам звернути увагу не тільки на вартість проїзду, яку вказує водій, але також і на відгуки, які залишили попередні попутники.

спільна оренда

Знайти людей, які готові з вами знімати житло- це прекрасний спосіб заощадити. Ви можете скоротити витрати на оплату квартири як мінімум в два рази. Є також варіант зняти кімнату або навіть спальне місце.

Як це працює? Людини, який здасть вам частину житлової площі або погодиться орендувати квартиру з вами, ви можете знайти в мережі або на спеціальних сайтах. Ви також самі можете розмістити таке оголошення, якщо хочете здати власне житло і покрити частину витрат на оплату квартири.