Топ-10 небезпек сухого повітря в наших оселях

Мало хто замислюється про те, що сухе повітря вприміщенні - це досить серйозна проблема. Але саме вона має місце в сучасних офісах і квартирах. Головними причинами сухого повітря є кондиціонери, слабка вентиляція, центральне опалення, відсутність провітрювання, а в офісах - ще і велика кількість людей в одному приміщенні. Природно, всі ці фактори позначаються на здоров'ї і зовнішній вигляд, а також працездатності людини.

До чого призводить сухе повітря в приміщенні

Часто ми ігноруємо різні проблеми,сприймаючи їх як даність. Наприклад, пил в квартирі. Дійсно, здається, ну звідки в квартирі береться так багато пилу, особливо в холодну пору року? Справа в тому, що опалювальні батареї за допомогою конвекції допомагають циркулювати нагрітому повітрю по кімнаті - разом з ним також «подорожують» пил і мікроби, які осідають не тільки на видних місцях, а й потрапляють в дихальні шляхи людини. Звідси - алергії і різні інфекції.

При цьому конвекційні потоки, до всього іншого, видаляють вологу з повітря, збільшуючи його температуру - це згубно не тільки для людини, але і для предметів меблів.

Які небезпеки таїть сухе повітря в приміщенні?

1.

багато пилу

Сухе повітря ніколи не буде пов'язувати пил, дотого ж, якщо в квартирі жарко, пилу буде дуже багато, і вона буде літати в повітрі, осідаючи не тільки на предметах і меблів, а й на дихальних шляхах людини. Це призводить до розвитку алергії і астми.

2.

хвороби

Через сухого повітря організм людининедоотримує кисень, тому у людей виникає хронічна втома, сонливість, порушення концентрації уваги, є високий ризик заразитися інфекціями, що передаються повітряно-крапельним шляхом. На цьому тлі може навіть виникнути серйозна хвороба.

3.

Сприйнятливість до різних інфекцій

Сухе повітря призводить до того, що порушується самоочіщаемость бронхіальної труби, а це, в свою чергу, робить людину сприйнятливою до респіраторних захворювань.

4.

Сухість шкірних покривів

Сухе повітря прискорює процес випаровування вологи з шкіри, через що вона стає сухою і грубою, роздратованою і стягнутої, некрасивою і лущиться.

5.

Сухість слизових оболонок

Особливо це швидко і гостро відчувають ті, хто носить контактні лінзи - всього пару годин знаходження в приміщенні з сухим повітрям і починається різь в очах.

6.

зниження працездатності

7.

жага

8.

Тріщини на дерев'яних предметах

Сухе повітря призводить до того, що дерев'яні меблі, і взагалі предмети з дерева, всихають, вони починають деформуватися через що можуть виникнути тріщини і втрата початкового зовнішнього вигляду.

9.

розсихання паркету

10.

засмучені інструменти

Звичайно, музичні інструменти є не у всіх, тому цей пункт приверне увагу тільки музикантів: від нестачі вологості трапляється і таке.

Способи боротьби з сухим повітрям

1.

Найефективніший спосіб вирішення такої проблеми,як сухе повітря в приміщенні - це зволожувач. Правда, цей спосіб ще і найдорожчий. Проте, фахівці стверджують, що це того варто - вже через пару днів дихати в приміщенні стане набагато легше.

2.

Намагайтеся регулярно провітрювати приміщення - мінімум три рази на день по десять хвилин.

3.

Обов'язково багато пийте - мінімум вісім склянок води за день. У той же час від кави краще відмовитися, так як цей напій навпаки, зневоднює організм.

4.

Проводьте щодня вологе прибирання - протирайте вологою ганчіркою підлогу, меблі, підвіконня і, найголовніше - батареї. Так ви не тільки позбудетеся від пилу, але і повітря помітно вологим.

5.

Заведіть кімнатні квіти, які здатнізволожувати повітря. Для цих цілей особливо підійдуть домашній папороть, кімнатна липа, фатсия, фікус, циперус, гібіскус і драцена. Всі ці рослини змінять повітря в кімнаті в позитивну сторону.

6.

Якщо ви багато працюєте за комп'ютером, купитезволожуючі краплі для очей. Це обов'язково необхідно зробити і в тому випадку, якщо ви носите контактні лінзи, правда, попередньо треба переконатися, що краплі можна поєднувати з носінням лінз.

7.

Повісьте на радіатор мокрий рушник, у міру висихання його треба буде знову зволожувати. Поставте поруч з радіатором якусь тару з водою: миску або навіть відро.

8.

Заведіть акваріум. Причому, зовсім не обов'язково з рибками, замість них можна «завести» підводні рослини.

9.

Купіть декоративний фонтанчик. Включаючи його, навіть час від часу, ви незабаром переконаєтеся, що повітря стало не таким сухим.

10.

Відкривайте вікна на режим «провітрювання», коли на вулиці йде дощ.

11.

Придбайте термальну воду і обприскуйте себе(Особливо, це допоможе тим, хто змушений перебувати весь робочий день в офісі). Також можна кропити повітря навколо себе з пульверизатора - за згодою колег, природно.