10 Цікавих маловідомих фактів про пасці

Свято Пасхи або Світле Христове Воскресіння - це головне свято всіх християн. Відомо про нього багато, однак про деякі пов'язаних з ним фактах знають далеко не всі. В очікуванні цього великого свята ми вирішили відкрити завісу і розповісти своїм читачам дещо цікаве ...

1.

Головний великодній атрибут - фарбовані варені яйця - символізує воскресіння, нове життя і присутній у багатьох звичаях, одним з яких є найвідоміший - обмін крашанками.

2.

Найбільш традиційний колір, в який фарбуютькрашанки, - червоний: він символізує кров Христа, що приніс себе в жертву в ім'я порятунку людства. Як оповідає легенда, Марія Магдалина прийшла до імператора Тиберія і сказала йому, що Христос воскрес. Тиберій не повірив і відповів, що це так само неможливо, як якби куряче яйце стало червоним. В ту ж мить подароване йому яйце набуло колір крові.

3.

Інша легенда свідчить, що звичай посилати одинодному на Великдень в якості подарунка святково прикрашені яйця виходить від римлян, а саме зародився він в далекому 224-му році. Християни, перейнявши цей звичай, вклали в нього інший зміст.

4.

В даний час до Великодня проводиться величезнакількість іграшок, солодощів та сувенірів у вигляді зайчиків. Цікаво, що великодній заєць - це також символ родючості і матеріального благополуччя, який став таким ще в XVI-му столітті в Німеччині, після чого і поширився в усьому світі.

5.

У деяких європейських країнах, а також в рядіміст Північної Америки існує звичай увечері напередодні Воскресіння Христова ховати в будинку крашанки. Прокинувшись святковим вранці, діти відразу ж обшукують все житло і в результаті знаходять безліч шоколадних великодніх зайців і різнобарвних яєць.

Ще 5 цікавих фактів на другій сторінці