Отрути для країн «третього світу», або чим ви перете білизну?

Навіть психологічно не зовсім комфортно, колинас називають «країною третього світу», а чи знаєте ви, що в Німеччині «Tide» і «Ariel» для країн СНД виробляються по забороненим в Європі рецептами та технологіями? Виходить, що практично кожна наша домогосподарка є «злісної отруйницею» навколишнього середовища.
Більше половини використовуваних нами пральнихпорошків містять триполіфосфат натрію - речовина, особливо небезпечне для водного басейну. Його частка в звичному нам порошку становить 15-40%. ТПФ зменшує жорсткість води і покращує миючі властивості порошку. У той же час на Заході виробниками пральних порошків вже давно знайдені не менш ефективні засоби без шкідливих побічних ефектів. Там же введені обмеження на використання в пральних порошках так званих ПАР - поверхнево-активних речовин, які змінюють інтенсивність окислювально-відновних реакцій в організмі, активність важливих ферментів, порушують білковий, вуглеводний і жировий обмін. Особливо агресивні аніонні ПАР: вони здатні викликати порушення імунітету, алергію, ураження легень, печінки і навіть мозку.
Цивілізовані країни або вже більше 10 років томувідмовилися від фосфатних добавок, або строго регламентували використання останніх (до 12%). У Німеччині, Італії, Австрії, Норвегії, Швейцарії та Нідерландах господині користуються тільки порошками без фосфатів. В інших країнах ситуація методично прагне до такого ж результату: Бельгія випускає більше 80% безфосфатних порошків, Данія - 54%, Фінляндія і Швеція - 40% і т.п. Японія першою викоренила практику застосування фосфатних порошків - вже в 1980 році рішення про заборону було прийнято 42 з 48 префектур.
Фосфатні добавки підсилюють токсичні властивостіаніонних ПАР, внаслідок чого а-ПАР обезжиривают шкірні покриви, руйнують клітинні мембрани, погіршують захисні властивості шкіри. ПАР проникають в шкірні судини і поширюються по всьому організму, що обумовлює зниження імунітету, веде до сильних алергій та інших порушень здоров'я.
Фосфати шкідливі не тільки для самих людей, а йдля навколишнього середовища. Разом з брудною водою після прання вони, врешті-решт, потрапляють в річки або інші водойми, де починають діяти як добрива: водорості бурхливо розростаються, забираючи для свого зростання кисень з води. В результаті живність у водоймах гине. Може також статися евтрофікація - повне заростання водойми.
В Австрії, Німеччині, Швейцарії, Італії, Норвегіїі Нідерландах перуть виключно застосовувати безфосфатні порошками. У Бельгії понад 80% порошків не містять фосфатних добавок, в Скандинавії - 40%, Франції - 30%, Іспанії та Великобританії - 25%, а в Японії фосфатів немає в порошках взагалі - ще з 1986 року. Законодавство Кореї, Таїланду, ПАР забороняє використання таких добавок в прально-мийних засобах. У США така заборона має місце в понад третину штатів. Майже в усьому світі в тій чи іншій мірі вже близько 25-ти років замість фосфатів до складу порошків включаються цеоліти - біологічно пасивні екологічні речовини, які, до речі, як і фосфатні сполуки, добре борються з жорсткістю води. Виняток становлять, зокрема, країни СНД (в т.ч. Україна): під відомими світовими брендами виробляються порошки з фосфатами ...
Корпорація ProcterGamble у себе в США ще в 80-ероки виробляла Ariel зі зниженим вмістом фосфатних добавок і взагалі без них. У себе на батьківщині, де піклуватися про навколишнє середовище модно і престижно, виробники констатують, що гідної альтернативи порошків з цеолітами не існує.
Але цеоліти погано розчиняються у воді і осідаютьбезпосередньо на стираних тканинах. Речі стають неприємними в шкарпетці, а іноді навіть викликають алергію, тому навіть порошки з цеолітами не рекомендуються для прання дитячої білизни. І все ж цеолітні порошки менше зло, ніж порошки з фосфатами.
Воістину в нашій країні фосфатні порошки правлятьбал: концентрація цих добавок в синтетичних миючих засобах величезна - до 50-60%. Домагаючись кращого очищення речей, ми одночасно погіршуємо своє здоров'я і шкодимо довкіллю.
Виключайте контакт тіла з розчином порошку. Дуже ретельно обполіскуйте випрані речі, причому тільки гарячої (від 50-60 градусів) водою. Виполоскати фосфати з а-ПАР в холодній воді практично не можливо. Не перебувайте довго в приміщенні, де стирається білизна. Після прання ретельно помийте руки великою кількістю теплої води.
Вкрай важливо знати, що на упаковці якісногоі нефальсифікованого порошку його хімічний склад зазначений ОБОВ'ЯЗКОВО! Зокрема, ви можете дізнатися, чи містить порошок ПАР. Якщо даних про склад порошку на упаковці немає, використовувати його небезпечно! Бувають випадки, коли безпечність споживачів при покупці порошку обертається для них важкою екземою або виразками на руках.
Цікаво, що ще рік тому наші вченізверталися в компетентні органи влади з пропозицією законодавчо обмежити використання фосфатних добавок в прально-мийних засобах. І що ви думаєте? Вірно: віз і нині там ...
Будьте напоготові! Пам'ятка.
Чого не повинно бути у побутовій хімії:
1. Хлор. Найбільш небезпечний інгредієнт побутової хімії. Викликає атеросклероз, анемію, захворювання серцево-судинної системи, гіпертонію, алергічні реакції. Хлор руйнує білки, підвищує ризик захворювання на рак, негативно впливає на волосся, і шкіру.
2. Фосфати. Заборонено в Європі ще 20 років тому. Потрапляючи в водойми, викликають сильне зростання синьо-зелених водоростей, що викликають отруєння. Попадання в організм людини з водою веде до викиднів, уроджених каліцтв, пухлин шлунково-кишкового тракту, скорочення тривалості життя.
3. А-ПАР. Найагресивніші з існуючих поверхнево-активних речовин. Послаблюють імунітет, викликають важкі алергії, вражають клітини мозку, печінки, нирок, легенів. Накопичуються в органах і волокнах тканин. Неможливо видалити їх з тканини навіть 10-разовим полосканням. Найгірше видаляються з натуральних вовняних і бавовняних тканин. Чотири доби після прання концентрація їх на тканини особливо висока.
На території України можна користуватися порошками:
1.Торгова марка «Frosch ™» (жаба) - піонер у сфері екології в Європі. З 1986 р. Frosch ™ - 1-й екологічний бренд в області чистячих засобів в Західній Європі, який продається в традиційній роздробі. У нашій країні представлена ​​широка лінійка коштів Frosch ™ для прибирання і прання.
2. Дакос - порошки і відбілювачі на основі природного кристала trona, який збагачує воду іонами кисню і водню. Відмінно відпирає навіть в теплій воді. Крім того загоює ранки на руках.
3.PROPRETE - високоякісний безфосфатний концентрований пральний порошок. Ефективний і безпечний при пранні дитячих речей. Має дезінфікуючу і антибактеріальну дію. Безпечний для чутливої ​​шкіри дитини. Екологічно безпечний.
4.SODASAN - гарантія безпеки для здоров'я людини і навколишнього середовища, що підтверджено сертифікатами Eco - garantie, Ecocert і такими організаціями, як Greenpeace, Vegan society і Prima - Klima - Weltweit. Засоби для прання, миття посуду, прибирання в будинку і гігієни SODASAN - побутова хімія БЕЗ ХІМІЇ!
5.AlmaWin - гіпоалергенна органічна побутова хімія з Німеччини. Всі товари AlmaWin ефективні, біологічно розкладаються, безпечні для здоров'я і природи. AlmaWin - це здоров'я сім'ї та безпечна чистота в будинку. Екологічна якість нашої продукції підтверджена сертифікатом ECOGARANTIE.
6. Sonett - порошки з натуральними компонентами з рослин і мінералів, повністю руйнуються біологічним способом і не викликають алергічних реакцій.