Найдивовижніші озера світу

Наша планета налічує величезну кількість озер. Одні з них вражають своєю красою, інші - цілющими властивостями або своїми величезними розмірами. Наводимо перелік 10-ти найдивовижніших озер світу. Подивитися на них «вживу» чи ні - вирішувати вам ...

1.

Озеро Лох-Несс (Шотландія)

Знамените шотландське озеро Лох-Несс не дармавважається найзагадковішим озером світу, так як оповите безліччю міфів і легенд. Головна його таємниця - це відоме Лохнеське чудовисько, існування якого не доведено, але часто згадується очевидцями. Туристи приїжджають сюди не тільки помилуватися місцевими красотами, а й в надії побачити це легендарне істота. Прокладено сотні маршрутів, де нібито колись бачили того самого Нессі.

2.

Озеро ранкової слави (США)

Це невелике гаряче озеро - знаменитийджерело, що знаходиться в Національному Парку США. Глибина водойми досягає 2200 м. Цікаво, що колір озера періодично змінюється: від ніжно-бірюзового до темно-фіолетового. «Поведінка» водойми теж не постійно: в один час озеро абсолютно спокійно, в інше - бурхливо шумить і вибухає, як гейзер. При цьому вода в ньому, незважаючи ні на що, завжди залишається чистою і прозорою.

3.

Кислотне озеро (Сицилія)

Сіцілійське Озеро Смерті по праву вважається самимотруйним водоймою світу. Потрапляючи туди, живі істоти миттєво гинуть, тому там не водяться риби, що не пролітають птиці, ну і, звичайно ж, строго заборонено купання. А все через те, що в озері знаходиться величезна кількість сірчаної кислоти, яка потрапляє у води з двох джерел, що знаходяться на дні. Саме тут сицилійська мафія ховала своїх жертв: протягом години від людини не залишається зовсім нічого.

4.

Озеро Клілук (Канада)

Це озеро називається ще плямистий - черезнезвичайних кругових острівців на його поверхні, обумовлених наявністю в озері мінеральних речовин, випаровування яких і призводять до подібних утворень. Цятки мають властивість змінювати колір і іноді тверднуть настільки, що по ним навіть можна ходити. Води озера мають лікувальні властивості, тому місцеві жителі вважають його священним і оберігають від туристів. Поглянути на нього можна тільки на відстані, з знаходиться поруч шосе.

5.

Озера Келімуту (Індонезія)

Мало того, що всі ці водойми мають різнівідтінки, так ще і кожен з них регулярно змінює колір. Наприклад, з чорного в червоний, потім - в бірюзовий і т.д. Винуватцями цього також є що містяться в водах мінерали. З озером пов'язано безліч легенд. Згідно з першою, в ньому живуть душі померлих: в червоному - душі людей похилого віку, в зеленому - молодих небіжчиків, а в білому - дитячі. Інша легенда свідчить, що в червоному озері живуть душі грішників, в зеленому - людей, які є чимось середнім, в білому - душі праведників.