Паломництво по святих місцях: куди поїхати на Великдень?

Християни вірять, що, якщо зробитипаломництво до святого місця, можна очистити душу від гріхів і навіть вилікуватися від хвороб. Такі паломництва найбільш сильні по впливу, якщо ви зробили їх в якийсь важливий свято. Тому на Великдень, яка по праву вважаєтьсяз найбільших християнських свят - просто ідеальний час для поїздки до святих місць. Якщо ви зважилися відмовитися від традиційного домашнього святкування Пасхи і хочете здійснити паломництво, або просто замість того, щоб сидіти вдома, плануєте поїхати в подорож з релігійним змістом, ми підкажемо вам, куди можна поїхати в Україні.

Свято-Успенська Почаївська Лавра

Одне з найбільш популярних місць паломництва наВеликдень знаходиться на Тернопільщині, це - Свято-Успенська Почаївська Лавра. Самі релігійні віруючі здійснюють багатокілометровий шлях до неї пішки, а останні кілометри навіть повзуть на колінах. За легендою, засновниками Лаври були ченці Києво-Печерського монастиря, які втекли від татар після їхнього нападу в 1240 році.

Одна з найголовніших релігійнихпам'яток тут - це залишок стопи Божої Матері, де тече свята цілюща вода. Люди беруть з собою ємності, щоб забрати з собою трохи свяченої води. Вважається, що вона може зцілювати від хвороб. Крім того, в Лаврі знаходиться цілих триста ікон, а також святі мощі преподобного Іова.

Швидше за все, йти пішки для вас буде накладно,особливо - якщо ви їдете здалеку або всією сім'єю. Хоча деякі паломники просто доїжджають до Тернополя, і йдуть пішки вже звідти, збираючись в групи. Однак можна доїхати і на маршрутці - вони регулярно ходять з Тернополя, а дорога займе трохи більше години. Ви практично відразу зможете побачити одну з найголовніших українських святинь, адже знаходиться вона на горі. Однак врахуйте, що на Великдень тут буде багато людей. Зупинитися ви зможете в готелі при Почаївській Лаврі. Крім того, можна зняти кімнату у приватників в Кременці або в Почаєві.

Чудодійна Аннина гора

Появі монастиря тут передувала красивалегенда. Відповідно до неї, в місцевому селі жила добра красуня Анна, яку турки хотіли взяти в полон. Коли дівчина тікала від них, то виявилася на горі, і стала благати Бога, щоб він врятував її. І тут сталося диво: гора розступилася і сховала Анну. Тільки пасмо шовкових волосся встигли відрізати загарбники, але вітер вирвав її з рук турків і розвіяв по горі. Так гора і отримала назву «Аннина», а довгу траву, яка росте тут, називають «Анниній косою».

Приблизно десять років тому тут заснувалимонастир. Паломники долають останній кілометр по крутому схилу гори на колінах. Чудотворна ікона «Господа Вседержителя» є найголовнішою святинею храму. Люди вірять, що вона допомагає сім'ям, які ніяк не можуть завести дитину, адже Свята Анна є покровителькою сімей. Всі трави на горі також наділені цілющими властивостями.

Дістатися сюди ви зможете маршрутками зЧернівців, але потрібно попросити водія зробити зупинку біля Анниній гори. Залишитися на нічліг при потребі можна в самому монастирі, тут вас поселять за все за 50 гривень.

Лавра в Святогорську

Святогірська Лавра - місце паломництва,відоме у всьому СНД. На її території знаходяться Храм Святителя Миколая, Свято-Покровський собор і Покровський храм. Крім релігійних святинь, ця місцевість може похвалитися красивими пейзажами - Чехов навіть назвав її «Донецькою Швейцарією». Скелі тут з крейди, що абсолютно унікально для ландшафтів України. Крім того, головною святинею тут є Святогірська ікона Божої Матері. Згідно з переказами, вона була даром афонсокого старця, який побував в монастирі в XIX столітті, і був так вражений тутешньої красою, що вирішив передати монастирю ікону. А ще тут є цілих 50 дзвонів, звук яких чути майже за 10 кілометрів від храму.

Зупинитися в Святогорську ви зможете як в готелі для паломників, так і в одному з невеликих місцевих готелів, ціни яких починаються від 70 гривень.

Свято-Успенський скельний монастир (Бахчисарай)

Історія цього монастиря починається в VIII столітті,але якийсь час він був у запустінні і знову почав функціонувати тільки в 90-х роках ХХ століття. В основному паломники їдуть в монастир для того, щоб помолитися чудотворній іконі Успіння Божої Матері, а також на копії ікони Богородиці «Троєручниця». А ще тут дуже оригінальне планування храму, так як він знаходиться практично на ущелину і притулений до його обривистій стіні. Тому частина стін тут - це справжній скельний моноліт. Будівлі монастиря розміщені в три яруси. На першому, внизу, ви зможете побачити фонтани, ворота, трапезну і готель. На другому - печерні келії, церква і будинок настоятеля. А на самому верхньому - дзвіницю, келії і ще церкви. Саме звідси ви зможете помилуватися приголомшливим краєвидом. Головна церква монастиря абсолютно унікальна і практично не має аналогів в світі. Адже фактично вона являє собою величезну натуральну печеру, звід в ній досить низький, а роль купола виконує виступ в скелі.

Якщо зупинитися у приватників, ціна за ночівлю буде всього 50 гривень. А за двомісний номер в готелі доведеться віддати близько 200 гривень.

Спасо-Преображенський собор (Чернігів)

На в'їзді до Чернігова знаходиться місцевість, яканазивається Вал. Зараз тут розташований парк, а також відкривається чудовий краєвид на місто і річку Десну. Саме тут знаходиться один з найголовніших діючих храмів Чернігівщини - Спасо-Преображенський собор. Також тут знаходяться Катерининська церква і Борисоглібський собор, які зараз перетворені в музеї, і служби в них не правлять. Крім того, після собору варто відвідати ще одну місцеву релігійну пам'ятка - Троїцько-Іллінський монастир. Доїхати до нього можна за 5 хвилин на тролейбусі № 8. Особливо рекомендуємо вам побувати в печерної частини монастиря - Антонієвих печерах. Тут є церкви, підземні молитовні, келії і кістниці-поховання. Також підніміться на монастирську дзвіницю: вона є найвищою точкою Чернігова і звідси відкривається гарний вид на місто.

Зупинитися ви можете в готелях Чернігова, де готельний номер коштує 250-300 грн., Або ж заощадити і переночувати у приватників всього за 30 грн.