Аптечка для відпустки. Перша допомога відпочиваючим

Настає пора відпусток і канікул. Багато з нас збираються провести відпочинок далеко від дому, а деякі і зовсім далеко від галасливих мегаполісів. Плануючи подорож, необхідно подбати і про екстрену аптечці.

Перестраховка?

Можливо, хтось заперечить, мовляв, заразінфраструктура відпочинку добре розвинена і існують медичні страховки. При необхідності завжди можна купити потрібний препарат в найближчій аптеці або викликати лікаря. АЛЕ мова йде саме про екстрену аптечці, яка нам потрібна негайно, прямо зараз. А іноді доводиться користуватися медпрепаратами ще до приїзду на місце відпочинку.

Найрізноманітніші випадки

Навіть якщо тим, хто не страждає якимись специфічними захворюваннями, в дорозі можуть знадобитися такі препарати:

- валідол;

- кетанов або кеторолак при зубному болю, невралгії;

- драмина - від заколисування, дозволена дітям від року;

- антигістамінні препарати (супрастин, тавегіл,кларитин, фенистил, Алерон): навіть якщо раніше алергічні реакції не траплялися, не варто нехтувати, екзотичні фрукти, пилок незвичайних рослин, морепродукти або укуси комах можуть спровокувати алергічну реакцію.

Сонцезахисні засоби

Обгоріла шкіра може зіпсувати всю радість навідпочинку. І справа навіть не в естетиці. Самопочуття відпочиваючого - ось головний аргумент. Адже перегрівся або обгорілий на сонці людина відчуває загальну слабкість, практично постійні больові відчуття, депресивний настрій.

Візьміть з собою сонцезахисні засоби з різним ступенем захисту. Так само слід купити засіб від опіків (пантенол).

Але, навіть озброївшись сонцезахисними засобами,не варто перебувати на сонці цілодобово. Не забувайте про правила безпечного і гарної засмаги. Візьміть вершки після засмаги. Засмаглу шкіру необхідно зволожувати.

Удари, порізи та інші неприємності

Такі дрібні, здавалося б, неприємності, а настрій можуть зіпсувати серйозно. Щоб максимально нейтралізувати негативні наслідки, слід взяти:

-бінт;

-зеленку, зручніше в олівці;

-хлоргексідін (він не щипає при обробці рани);

-бактеріцідний пластир, краще різних розмірів: його можна використовувати і при мозолях;

- мазь «рятувальник», вона прискорить загоєння ран;

- гель «троксевазін».

Для економії місця і ваги, можна взяти маленькі упаковки або флакончики.

Проблеми з ЖКГ?

На відпочинку ми часто перевіряємо на міцність нашшлунково-кишковий тракт. Самі над тим не замислюючись, піддаємо додатковим навантаженням наш організм вже просто змінивши звичну для нього воду і режим харчування. Перебуваючи у відпустці, так хочеться спробувати незвичайні страви, часто гострі або містять екзотичні компоненти. Щоб неприємності не застали зненацька, а навіть і просто в допомогу організму, лікарі радять покласти наступне в аптечку:

- ентеросгель або добре всім знайомий активоване вугілля;

- ерсефуріл або ніфуроксазид (протимікробний засіб при кишкових інфекціях);

- смекта (при блювоті і проносі);

- чай ​​«ромашка» і «м'ята»;

- регідрон, як профілактика ризику зневоднення при блювоті або проносі;

- мезим-форте або креон, як допоміжне для травлення засіб.

Застуда?

Кондиціонери, протяги, різкі перепадитемператури, переохолодження під час купання і багато морозива - все це може спровокувати застуду навіть в літню спеку. Необхідно взяти з собою засоби першої допомоги при застуді:

- жарознижуючі (ібупрофен, аспірин, парацетамол);

- ІРС-19 - підвищує імунітет, протизастудний;

- для носа спрей ксиліт-Мефа або отривин;

- для горла фарінгол, терафлю, фарингосепт (на вибір);

-для очей альбуцид, допоможе не тільки при кон'юнктивіті, а й у разі якщо «перекупалися» або потрапила пил в очі.

Окремо хочеться нагадати дівчатам, захопитизасіб для профілактики циститу. Купання у прохолодній воді, зниження імунітету в зв'язку з акліматизацією, загар в мокрому купальнику - все це провокує захворювання або його рецидив, якщо подібне траплялося раніше. Тому лікарі настійно рекомендують додати препарати від циститу в екстрену аптечку відправляється у відпустку.

Для профілактики захворювання можна купити «монурель». Якщо ж захворювання вже було хоч якось необхідний препарат сильніше:

- 5-нок;

- монурал (не плутати з монурель);

- Норбактин (або норфлоксацин);

або ж те, що раніше призначав доктор.

Ось наша аптечка і готова. Залишилося тільки додати спеціальні препарати за індивідуальними хронічних захворювань (інсулін для діабетиків, таблетки «від тиску», серцеві препарати, інгалятори при астматичних захворюваннях і т.д.) для членів сім'ї, з якими вирушаєте в подорож.