Все про бананах: що про ці фрукти правда, а що ні?

Як і багатьом іншим фруктам, бананів часто приписують прямо-таки чудодійні властивості. Ми вирішили розібратися, що з цих відомих тверджень про них правда, а що брехня.

Банани рятують від депресії

Це брехня. Незважаючи на те, що дослідний інститут MIND повідомив, що багато пацієнтів завдяки бананам стали відчувати себе краще, об'єктивних доказів цього немає.

Вчені послалися на високий вміст триптофану - речовини, яке організм перетворює в серотонін, який в свою чергу відповідає за спокій, розслабленість і гарний настрій.

Насправді ж кількість триптофану в бананах дуже мало і його явно недостатньо для того, щоб впливати на настрій і самопочуття. Хіба що ви зрадієте самому факту, що з'їли смачний фрукт.

Банани запобігають анемію

Ще одна брехня. Нібито в бананах міститься багато заліза, яке стимулює вироблення гемоглобіну, що здатне зупинити розвиток цього серйозного захворювання.

Навіть в досить великому банані міститься не більше 2% денної норми заліза - цього однозначно мало для профілактики анемії.

Банани покращують кров'яний тиск

А ось це правда - в кожному банані міститьсяблизько 500 мг калію (а це приблизно 10% денної норми людини). Ця речовина позитивно впливає на кров'яний тиск і зменшує ризик серцевих ударів і нападів.

Банани стимулюють мозкову активність

Теж правда. Цю гіпотезу підтверджують дослідження британських вчених - 200 школярів їли банани кілька разів на день в період іспитів і їх показники були вищими, ніж зазвичай. Завдяки тому ж корисного калію їх уважність і кмітливість були на висоті.

Банани - натуральне проносне

Неправда - відновлення роботи кишечникавідбувається під впливом клітковини. У бананах ж її всього лише 2,6 г на 100 г фрукта. Практично стільки ж клітковини міститься в яблуках, капусті, апельсинах і багатьох інших натуральних продуктах.

Якщо ви шукає органічне засіб від запору, то вам краще звернути свою увагу на квасолю та інші бобові - в них клітковини в рази більше (в квасолі - 9,5 г, горосі - 8 г, а в бобах - 7, 5 г).

Банани допомагають від печії

Це правда - банани діють на нашу травну систему заспокійливо і відносяться до природних антацидним засобів.

Але якщо мова йде про лікування печії, то тут вам більше знадобляться молоко і м'ясо - вони в цій справі куди ефективніше.

Банани рятують від нудоти при вагітності

Часткова правда - банани нормалізують рівеньцукру в крові і можуть допомогти від нудоти, але це не панацея і не засіб зі стовідсотковим ефектом. Рекомендуємо з'їдати кілька бананів в день в якості перекусу, але не більше того.

Бананова шкірка знімає свербіж

Багато хто вважає, що при укусі комара вам допоможе не тільки спеціальна мазь, а й те, що буквально валяється під рукою - шкірка від банана, досить змастити місце укусу її внутрішньою стороною.

Спростувань цієї гіпотези немає, тому будемо вважати за правду і обов'язково відчуємо в найближчому майбутньому.

Банани заспокоюють нервову систему

А ось це брехня - в бананах міститься дуже маленький відсоток вітамінів B6 і B12, які не здатні вплинути на стан нашої нервової системи.

Звичайно, ефект може з'явитися, якщо з'їсти пару кіло. Хоча постійте, це і буде першим симптомом проблем з нервами!

Банани - відмінний продукт для дієтичного харчування

Правда. Мається на увазі дієтичне харчування для хворих на виразку шлунку і тих, хто страждає від проблем з кишечником. У банані містяться корисні речовини, які стимулюють вироблення слизу, що обволікає стінки шлунка, і знищують бактерії, що викликають виразку.

Банани рятують від похмілля?

Ми поставили знак питання в кінці цього твердження не випадково. Насправді невідомо, чи правда

, Що молочний коктейль з
бананом і медом рятує від наслідків бурхливої ​​вечірки.

Якщо станете добровольцем і проведете такий
експеримент, обов'язково дайте нам знати про результати!