Як побороти страх перед начальником

Часом зайти до начальства в кабінет без заспокійливого не можна - прямо, як в рекламі. Чи то від того, що відносини дійсно напружені, то чи через вигаданих самостійно розбіжностей. Причини у кожного різні, але якщо страх є, то з ним обов'язково потрібно боротися. Як? Ми розповімо!

Отже, давайте ж зрозуміємо, чому страх може бути шкідливим для вас:

1. Зменшуються шанси на підвищення. Є кілька варіантів розвитку подій, але результат у них однаковий - ви своїм страхом «приклеїте» себе до займаної посади, так як

а) начальник побачить в вас не професіонала, що знає свою справу, а просто неорганізованого, непристосованих підлеглого, який не заслуговує підвищення.

б) якщо начальник схильний до проявів агресії, показавши йому свій страх перед ним, ви станете просто людиною, на якому він буде постійно зриватися. І наостанок,

в) якщо начальник любить, щоб його боялися, поважали, часом навіть лестили, то він і не стане відпускати вас далеко від себе.

У всіх трьох випадках про яке підвищення може йти мова? Тим більше, якщо ваша самооцінка падає, пропорційно зростанню почуття впевненості у начальника.

2. Чи боїтеся, значить помиляєтеся. По-перше, на роботі ви постійно перебуваєте в нервовій напрузі, а хіба так можна бути продуктивним співробітником? А по-друге, боячись начальства, ви нервуєте, спілкуючись з ним, боїтеся ставити ваші запитання або ділитися новими ідеями, пропозиціями, що знову-таки не дає в вас помітити цінного співробітника.

3. Жити в страху - шкідливо не тільки для кар'єри, але і для здоров'я. Адже ви перебуваєте в сильному моральному напрузі, а стрес позначається на роботі всього організму. Тому від страху перед начальством варто негайно позбавлятися!

Як же це зробити?

1. Якщо вам кажуть, що ви поганий працівник - не вірте цьому. Люди бувають різними, тому наговорити можуть всякого. У деяких начальників такий метод «тикання носом» - спосіб мотивувати співробітників. Мовляв, буде намагатися поліпшити себе, працювати більш продуктивно. Тільки кого-то це мотивує, а в когось розвиває комплекси і невпевненість в собі. Ви самі знаєте, на що здатні, і якщо вам кажуть, що ви чогось не можете, то варто це ігнорувати. Не приймайте чужі слова близько до серця.

2. Не давайте себе в образу. Зауваження начальства можуть стосуватися робочих моментів, але ніяк не вашій зовнішності (хіба що дрес-коду) або вашому житті за межами роботи, особистому житті. Якщо ви розумієте, що начальник десь перегинає палицю або лізе не в свою справу, не бійтеся йому про це сказати. Але дотримуйте ввічливість - Отож, не вподобляйтеся носію не надто хороших манер.

3. Спробуйте поговорити. Знайдіть, можливо, якісь спільні інтереси. Не намагайтеся дружити - субординація все ж повинна дотримуватися. Але дайте зрозуміти, що ви теж людина, як і начальник, що вам є, про що перекинутися парою слів.

Якщо все ж не виходить, начальник до васчіпляється, постарайтеся з'ясувати причину. Тільки без вриваній в кабінет з криком: «Все, мене це дістало! Чому ви постійно до мене чіпляєтеся? »Є ж більш м'які мовні конструкції і тактики поведінки. Показати, що ви маєте рацію, ви зможете, якщо приводів для причіпок у начальства немає - ви все здаєте вчасно, чи не спізнюєтеся, що не брешете про ненависному начальника.

4. Якщо ж все-таки ви вирішите звільнитися, зробіть це мирно, так як на наступному місці роботи буде потрібно рекомендація. І не впадайте у відчай - можливо, далі вас чекають тільки кращі перспективи.

5. Є один нюанс - якщо ви боїтеся не першу свого керівника - таке відбувається на кожній роботі, то варто, можливо, пошукати причини в собі, а не постійно міняти місце роботи.