Організація роботи з допомогою списку: як це працює?

Список - це не тільки перелік продуктів, які нам потрібно купити в супермаркеті, або те, що ми плануємо зробити за день. Це те, що допомагає розібратися з життєвим хаосом. За допомогою списку ми можемо зобразити все щозавгодно: місця, де хочемо побувати, наші життєві цілі і пріоритети, плани на найближче і далеке майбутнє, щаблі кар'єрного зростання і т.п. Недарма багато відомих осіб користувалися методом складання списків для більш продуктивної роботи. Чому ми вважаємо метод планування за допомогою списку дієвим? Читайте нижче!

По-перше, психологічний ефект Зейгарник, сутьякого в тому, що коли людина починає виконувати якесь завдання, напруга в ньому залишається до тих пір, поки справа не буде доведена до кінця. Таким чином, коли ви викреслюєте виконані пункти вашого списку, ви відчуваєте задоволення, гордість, радість, що досягли одного з пунктів, впоралися із завданням.

По-друге, написавши всі свої цілі на листочку, визможете простіше оцінити їх і винести пріоритетні на перші місця і далі в порядку убування за важливістю. Тобто для себе ви розумієте, що необхідно вам зробити в першу чергу, а що може почекати. І навіть якщо в голові ви насилу відповідаєте собі на це питання, список допоможе розставити всі крапки над «і».

По-третє, коли ви заздалегідь склали список справ,вам буде простіше сконцентруватися на їх виконанні. Ви знаєте, що за день, тиждень, місяць повинні виконати певний обсяг роботи. Дотримуючись списку, у вас буде менше бажання щось не виконати, відкласти, перенести - адже все це залишається не тільки у вас в голові, але і на папері. Ви просто будете відчувати відповідальність за те, що не виконали. В результаті істотно покращиться ваша продуктивність, ви швидше за досягнете бажаного. Зі списками все простіше: економити, виконувати завдання в строк, худнути, планувати бюджет, впорядковувати власні думки, придумувати подарунки для рідних ... В будь-якій сфері життя можна застосувати цей метод! Дивовижна знахідка, чи не так? Головне, все спланувати заздалегідь. Це допоможе вам налаштуватися, прорахувати наперед ходи і бути більш організованою, готової підкорювати нові вершини!

По-четверте, ви навчитеся бути більш реалістичноюі простіше змінювати, коригувати свої плани. Звичайно ж, буває, не все йде так, як ми запланували, тому що є ще і сторонні фактори, що впливають на наше життя. Ну, або ж ми, надто ідеалізуючи свої цілі, не врахували якихось нюансів. Але в цьому немає нічого страшного: ми просто вносимо поправку до плану і це вчить нас працювати над собою, виправляти свої помилки і з новими набутими знаннями йти далі, а не впадати у відчай! Тому списки - це ще і спосіб саморозвиватися.

Головне, навчитися їх дотримуватися. Скласти його не так важко, складніше дотримуватися. Але ми впевнені, що якщо ви вирішите випробувати цей метод планування, він захопить вас, і ви неодмінно оціните його переваги! Успіхів!