Як навчитися економити?

У житті може настати період, коли ти не можеш дозволити собі будь-який каприз, і варто затягнути тугіше поясок. Навчитися економити важливо і потрібно, для цього просто дотримуйся цих нескладних правил.

1. План витрат

Звичка наперед планувати свої витрати дужедопомагає економити. Складай план витрат на місяць. Постарайся не відходити від наміченого плану і не купувати непотрібних речей, яких немає в плані. Внеси в план обов'язкові регулярні витрати (оплату комунальних платежів, танці для дитини) і залиш певну суму для непередбачених витрат. І хоча б 10% доходу відкладай на майбутнє.

2. Облік витрат

В кінці кожного місяця звір план витрат зреальними витратами і врахуй свої помилки. Скоротити витрати неможливо, якщо ти не бачиш картину в цілому. Проаналізуй витрати за півроку і за рік. На що йде найбільше грошей? Які покупки були виразно зайвими? Використовуй цей досвід для скорочення витрат.

3. Потрібні товари і послуги

Більшість дівчат дуже ласі на акції ірозпродажі. Навіть якщо річ дуже впала в ціні, практично подумай, навіщо вона тобі потрібна. Низька вартість - недостатня причина для здійснення покупки. На розпродажі можна купити якісні речі за помірною ціною, базові елементи гардероба. Але якщо пропонують ультрамодну річ, яку ти не купила б, якби його не було зі знижкою, то краще від покупки відмовитися.

4. Грандіозні плани

Складай плани на майбутнє. Такі серйозні витрати, як придбання машини, ремонт в квартирі або відпустку, плануй як мінімум за рік наперед. Спонтанні рішення найчастіше обходяться набагато дорожче, особливо коли доведеться взяти кредит. Наприклад, купівля туристичних путівок не в розпал сезону обійдеться тобі набагато дешевше.

5. Пластикові карти

Якщо тобі важко контролювати свої витрати,розраховуйся всюди готівкою. Мінімізуй розрахунок картами, особливо кредитними. Віддаючи свої «живі» гроші в руки продавця, ти відчуваєш, як вони йдуть. При оплаті карткою такого відчуття немає, і ти витрачаєш більше. Розраховуючись тільки готівкою, ти зможеш заощадити більше.

6. Список покупок

Заздалегідь складай список покупок перед походом вмагазин. Це правило врятує тебе від спонтанних покупок, які тобі насправді не потрібні. Не залишай в списку загадковий пунктик «щось до чаю», складай список гранично точно. Крім того, в супермаркеті ти можеш придбати все необхідне, і не будеш переплачувати за покупки в маленьких магазинах біля будинку.

7. Домашня їжа

Харчування в кафешках і замовлення їжі додому дуже серйозно б'є по гаманцю. Навчися готувати - це і економно, і набагато корисніше для здоров'я.

8. Оптові покупки

Купуючи оптом і звіряючись зі списком покупок, тизможеш істотно заощадити. Оптом можна придбати побутову хімію і продукти з тривалим терміном зберігання. Здійснюючи покупки в оптових магазинах, ти зекономиш до 30%.

9. Покупки в кінці сезону

Цей пункт не підійде дівчатам, ретельностежить за останніми новинками моди. Але якщо твій гардероб більш стабільний і передбачуваний, покупки в кінці сезону будуть дуже вигідними. Восени можна купити на розпродажі речі, які будеш носити навесні. Купуй зимові чоботи в лютому, а босоніжки - у вересні. Крім одягу, сезонно продають духи, турпутівки і навіть машини. Скористайся можливістю заощадити.

10. Громадський транспорт

Особистий автомобіль - дороге задоволення. Якщо бюджет не дозволяє їздити на авто, віддай перевагу громадському транспорту, якщо це зручно. Так знизяться витрати на обслуговування автомобіля і бензин. Через пробки громадський транспорт може бути навіть вигідніше власної машини. На роботу їдь на метро або маршрутці, а машиною можна поїхати за місто на пікнік або в оптовий магазин.

11. Відмова від кредитів

Відмовся від кредитів, крім екстрених випадків. Якщо в гаманці немає грошей на покупку, звідки вони візьмуться на погашення кредиту?