Практики фен-шуй: чому не допомагають амулети?

Вчення Фен-шуй за останнє десятиліття стало у нас особливо популярним. Багато хто прагне налагодити ту чи іншу сферу життя за допомогою амулетів Фен-шуй або іншого роду активізації різних зон. Розмови про те, де і що поставити, чутні практично в кожній дівочій бесіді.

Приходячи в гості до знайомих, у багатьох можнапобачити грошову жабу, яка сидить на порозі або картину з золотими рибками. Більш просунуті послідовники ставлять акваріум з живими рибками в потрібній зоні. Хтось через час ділиться успіхами в даному питанні, а хтось скаржиться і каже що все це «звичайна китайська дурість».

Але в чому ж основна філософія цього вчення? Відповідь досить проста - гармонія і ще раз гармонія. Гармонійне і затишне житло кожен бачить по-своєму, але є деякі загальні вимоги у всіх нас. Приходячи додому, ми хочемо розслабитися, відчути захищеність від усього світу, відчути легкість. Але таким похвалитися можуть не всі. Більшість з нас вдома знаходить мільйон питань для роздратування:

- труднощі знайти ту чи іншу річ; часто це повсякденні предмети, такі як ключі, запальничка, улюблений браслет або шарф;

- захаращеність простору: у багатьох будинках по звичці зберігають старі, несправні велосипеди або лижі, навіть якщо діти виросли;

- переповненість шаф: про це навіть говорити якось ніяково ... У кого немає в шафі улюблений сарафан або спідниці, яка стала мала або просто вийшла з моди? Ми свідомо розуміємо, що більше ніколи не одягнемо, але з незрозумілих причин зберігаємо;

- старі книги або паперу - це окрема бідагородян. Я зовсім не закликаю викидати книги, але багато зберігають абсолютно всі підряд: стопки старих журналів, стелажі книг які були куплені випадково або з часом стали нецікаві своїм господарям і т.п.

- несправні речі, будь то кран у ванній, що капає або перегоріла лампочка в коридорі.

Все це, так чи інакше, викликає у нас роздратування, заважає повноцінному відпочинку, перешкоджає нашому зростанню як особистості.

Саме тому мені хочеться акцентувати увагуна прибиранні, а точніше на процесі розбирання завалів, перш ніж ставити різні амулети. Приступаючи до цієї нелегкої справи, ми не тільки позбавляємося від мотлоху, але й наводимо свої думки в порядок. Це десятиліттями практикується прийом відомих європейських психологів. Справа в тому, що приводячи в порядок речі в шафі (або іншому місці), ми, самі того не усвідомлюючи, наводимо порядок і в своїх думках. Ми вчимося знаходити рішення тієї чи іншої проблеми, вчимося відпускати минуле, тим самим звільняючи місце для нового.

Мало хто замислюється над тим, що існуєзв'язок між станом нашого здоров'я і подіями в житті і станом зон Багуа в нашому домі. Адже кожна кімната або зона в квартирі відповідають за конкретну сферу нашого життя, вони навіть можуть показувати, як світ сприймає нас. Наприклад, головний вхід в квартиру (будинок) відображає наш погляд на світ, на ставлення до власного життя (якщо дивитися всередину). Захаращеність в цій зоні зменшує ймовірність успіху в суспільстві. Безлад у головного входу - це одна з основних причин, чому вам доводиться докладати зайвих зусиль для досягнення чого-небудь навіть в дріб'язкових питаннях. Захаращені коридори перешкоджають проходженню життєвої енергії в будинок. Уважно огляньте свій будинок і зіставте зі здоров'ям вашої родини і тим, що відбувається в житті.

південь

Захаращуючи цю зону, ми ставимо під удар свою репутацію, популярність. Ризикуємо втратити ентузіазму і запалу до улюбленої справи.

північ

Захаращення цієї зони викликає відчуття, щожиття - це боротьба за виживання. Рутинні аспекти відчутні особливо тяжко. Виникає відчуття, що ви займаєтеся справою абсолютно не цікавим для вас і, швидше за все, можете самі не розуміти необхідність своєї роботи.

Захід

Нагромадження в цій зоні негативно відбиваються нанаших плодах: дітях, творчих звершеннях, розробках або проектах. Якщо ви відчуваєте опір з боку дітей або виникають труднощі при здійсненні проектів - зверніть увагу на стан західної частини квартири і чи кабінету.

Схід

Захаращеність в цій зоні завдає серйозної шкоди станом здоров'я і відображає відносини між членами сім'ї. Тримаючи цю зону захаращеною, людина ризикує єдністю сім'ї.

Окремо хочеться згадати про колекції. Багато людей щось колекціонують. При цьому дуже важливо тримати колекцію в зразковому порядку, не втрачати над нею контроль. Колекції бажано виставити десь, не тримати замкненими в шафі. Особливо цінні предмети потрібно підсвітити додатково - це посилить позитивний вплив на ваше життя. Але головне правило будь-якої колекції - вона не повинна захаращувати простір. Наше прагнення до колекціонування не що інше, як відповідна реакція на приховане бажання володіти тими предметами в реальності. Часто це прихований натяк на нашу мету в житті, варто проаналізувати це.

Починаючи прибирання старих речей потрібно розуміти, щодля досягнення гармонії будинок повинен відображати нас нинішніх і нас в майбутньому, до чого ми прагнемо. Все це не тільки дає відчуття затишку і комфорту, а й створює умови для реалізації нових ідей і оригінальних шляхів мислення. Це в комплексі гармонізує всі сфери життя і цілком можливо, що просто не виникне ситуації змушує до активізації тієї чи іншої зони Багуа. Але навіть якщо якусь зону і вирішимо додатково активізувати, то енергія вже не буде «спотикатися» про завали, вона буде проходити рівно і легко.