Подорож до Венеції. 8 незрівнянних пам'яток

Венеція єдине місто світу, який маєтаку неповторну харизму. Розташований на більш ніж ста островах болотистій лагуні в північній частині Адріатичного моря, цей плавучий місто приваблює сотні тисяч туристів, любителів романтики і шукачів пригод.
Сліди славної історії розкидані по численних визначних пам'ятках Венеції, серед яких чудові готичні і візантійські церкви і палаци. До багатьох місць в Венеції можна дістатися тількина човні або гондолі, але це частина своєрідного чарівності міста. Не відкладайте надовго з візитом в цей унікальний місто, адже Венеція тоне на 1-2 міліметра в рік (хоча, можливо, це всього лише міф, щоб залучити туристів?). Однак покваптеся потрапити туди, поки вона ще не приховала під водою всі свої незрівнянні скарби. В обов'язкову програму відвідування міста включите ці 8 неймовірних пам'яток.
1. Гранд канал
Серед 150 каналів, які перетинають місто,Гранд-канал є основним водним каналом Венеції, перевершуючи всі інші по протяжності і ширині. Він тягнеться на дві милі в довжину і від 30 до 90 метрів в ширину. Насправді, він являє собою велику жваву вулицю, якщо ви уявите собі замість асфальту воду, а замість машин - човни. Гранд-канал з'єднує басейн Сан-Марко з лагуною недалеко від залізничної станції Санта-Лючія. Подорожуючи на гондолі по каналу, ви можете побачити безліч прекрасних будівель, побудованих з 13 по 18 століття. Це найдовша екскурсія по Венеції, де ви зможете побачити дуже багато пам'яток.
2. Міст зітхань
Однією з визначних пам'яток Венеції, якінаділяють це місто в ореол романтики, є Міст зітхань. Це дивовижний закритий міст з білого вапняку, в даний час викликає лише зітхання захоплення, але історія відкриє завісу і розповість, що спочатку все було далеко не так романтично. Міст пов'язує кімнату допитів у Палаці Дожів зі старою в'язницею. Одна з легенд говорить, що укладені використовували цей місток, щоб в останній раз зітхнути, споглядаючи чудові краєвиди Венеції через вікно моста, перш ніж поринути в морок тюремних камер. Мабуть, лорд Байрон дав назву тому мосту в 19 столітті. Венеціанці стверджують, що якщо ви цілуєтеся з коханою людиною в гондолі під Мостом зітхань під час заходу, вас чекає вічна любов. Можливо, це тільки місцева легенда чи рекламний трюк, але чому б вам не зробити цього, що може бути романтичніше?
3. Площа Сан-Марко
Площа Сан-Марко є найбільшою площеюу Венеції. Спочатку вона була побудована в 9 столітті перед невеликою капличкою, яка в наслідок стала знаменитою базилікою Сан-Марко. У центральній точці міста, на площі Сан Марко завжди були розташовані урядові та інші значущі будівлі. Серед кількох відомих пам'яток Венеції, які розташовані навколо площі, базиліка Святого Марка з її вражаючою 100 метрової дзвіницею, ймовірно, буде першою, на що ви зверніть свою увагу.
4. Арсенал
Військово-морська база Венеції Арсенал, закрита вжепонад 700 років, раніше служила для міста гарантом морської переваги міста. Відвідувати його можна лише в рідкісних випадках, коли проходять спеціалізовані виставки. Але туристи можуть милуватися прекрасними воротами і вежами Арсеналу, які були додані в архітектурний ансамбль в 15 столітті. Дві величезні статуї левів охороняють вхід до багатств Арсеналу. Складальне виробництво кораблів в Арсеналі були найсучаснішими для середньовіччя і нагадували більше сучасне конвеєрне виробництво, ніж середньовічну майстерню з будівництва кораблів.
5. Базиліка Сан-Марко
Основною визначною пам'яткою міста, і однієюз найкрасивіших у Венеції є базиліка Святого Марка. Це найбільш представницький пам'ятник візантійської архітектури. Базиліка має багатий, і навіть розкішний екстер'єр, що включає численні статуї, мозаїку, барельєфи. Як тільки ви робите крок всередину, вас просто приголомшує внутрішнє велич і оздоблення базиліки: величезні розміри, чудові деталі інтер'єру, шикарні мармурові підлоги, позолочена мозаїка на стінах і стелях.
6. Дзвіниця Сан-Марко
Велична, майже 100 метрів вежа,прозвана Дзвіницею Святого Марка, варто окремо від базиліки Святого Марка. Будівля має просту структуру і викладено з цегли, зверху знаходиться дзвіниця з п'ятьма дзвонами. Хоча вони виглядають досить мінімалістично, просто і без надмірних прикрас, але дзвіниця виразно домінує на площі Сан-Марко своїми значними розмірами. Ця дзвіниця є однією з найбільш впізнаваних пам'яток Венеції. Якщо ви хочете помилуватися приголомшливим видом на місто і лагуну, підніміться на ліфті на вершину вежі.
7. Міст Ріальто
Найстаріший і найвідоміший з чотирьох головнихмостів, які пролягають через Великий канал, міст Ріальто, як правило, буває переповнений туристами. Він розташований в самому центрі міста і з'єднує райони Сан-Марко і Сан-Поло. Міст складається з трьох проходів покритих портиком з магазинами на кожній стороні. Міст Ріальто є однією з головних визначних пам'яток Венеції і входить практично в кожну екскурсію по місту. Запасіться камерою для зйомки цього унікального мосту, чи будете ви оглядати його через вікно автобуса або пропливати під ним на гондолі.
8. Гондола
Миттєво впізнаваний символ міста, і характернийтільки для Венеції вид водного транспорту протягом багатьох століть. Після використання в якості основного засобу пересування по місту, гондоли в даний час використовуються в основному в якості водних екскурсій для туристів. Гондоли користується величезною популярністю у пар, які роблять неквапливе подорож по найромантичніших місцях міста. Якщо ви були в Венеції і не каталися на гондолі, знайте, що у Венеції ви не були.
Зрозуміло, Венеція вмешает в себе набагато більшепам'яток і цікавих місць, ніж містить цей короткий список. Венеція є архітектурним дивом, чарівним місцем з багатою історією і культурою. Це ідеальне романтичне місце для закоханих і тих, хто тільки планує закохатися, місто гондол і серенад. Чи хочете ви зав'язати роман у Венеції або продовжити там вже розпочату романтичну історію?