Прогулянки з дитиною: як уникнути проблем зі здоров'ям

Зима - це анітрохи не привід закриватися разом з малюком в чотирьох стінах, адже природа в будь-який час красива і багатогранна, та й дихати свіжим повітрям надзвичайно корисно. Однак часто матусь турбує страх того, щодитина простудиться, і вони впадають у крайнощі, закриваючи його в приміщенні і позбавляючи його можливості насолоджуватися навколишнім світом. І дарма ... Деякі наші правила допоможуть вам зробити прогулянки з дитиною максимально безпечними та комфортними як для нього самого, так і для вас.

Як довго можна гуляти з дитиною в холодний період?

Якщо ваш малюк ще немовля, то гуляти з нимможна не більше години-півтори при температурі не нижче мінус десяти градусів. Але починати краще з 20-30 хвилин, щоб з часом дитина адаптувалася до низьких температур.

Якщо ж дитинка вже постарше, то можна гуляти з ним два рази в день, щоб в сумі час за ці рази виходило близько двох-трьох годин.

Вам потрібно знати, що дитина, яка нагодований,завжди буде гуляти з більшою охотою. Він зможе довше не мерзнути і не відчувати дискомфорт, тому найкращий період для прогулянки з малюком - час після сніданку, обіду або будь-якого перекусу.

Одяг для прогулянки

Варто об'єктивно оцінити температуру перед тим,як вирушати гуляти, щоб одягнути малюка правильно. Якщо ж ви не можете самостійно визначити необхідний одяг, то запам'ятайте просте правило: на дитину потрібно надіти на один предмет гардероба більше, ніж надіто на вас.

Якщо ваш малюк ще не ходить, і в процесіпрогулянки він лежить в колясці або ж в санках, то вам стане в нагоді теплий плед, який потрібно взяти з собою на прогулянку. Дитина, який знаходиться в нерухомому стані, може замерзнути набагато швидше, ніж активно рухається малюк, тому потрібно забезпечити йому достатню утеплення.

Термобілизна

У наш час дитячі магазини в широкомуасортименті пропонують дитячу термобілизну, яке може чудово зберігати тепло і усувати появу поту. Незалежно від матеріалу, з якого воно зшите, будь термобілизна гіпоалергенні. У процесі його вибору потрібно враховувати вік сина або дочки, і ступінь його або її активності під час прогулянки на холоді.

Для маленьких дітей, вік яких не перевищуєдвох років, краще віддавати перевагу термобілизна з бавовни або вовни. Краще уникати синтетичного, оскільки ніжна шкіра дитини любить лише тільки натуральні тканини. Також підійде термобілизна, внутрішній шар якого зроблений з бавовни, а зовнішній - з вовни. Якщо ж дитина вже старше двох років, то підійде термобілизна з нижнім шаром у вигляді бавовни або вовни, а верхнім - з синтетики.

Вовняна термобілизна має чудовітеплопроводящие характеристики, воно добре пропускає вологу, тому навіть найбільш активний малюк не буде пітніти під час прогулянки. Недоліком же такого білизни є тільки його не особливо приємне відчуття на тілі.

Багато батьків задаються питанням: як може таке тонке білизна дати малюкові максимальний захист від холодного повітря. Деякі з них вважають за краще перестрахуватися, і надіти під термобілизна тонкий джемпер і колготки. Однак це помилка, оскільки білизна, яке одягнене нема на тіло, а на тканину, втрачає свій теплозберігаючі та влаговиводящие ефект.

Також варто врахувати, що така білизна не потрібно купувати на виріст, оскільки воно має максимально щільно прилягати до тіла малюка, і при цьому не перешкоджати його рухам.

Як врятувати дитину від вірусів під час холодної прогулянки

Найбільш стерильним визнається повітря температуриблизько мінус десять градусів. У ньому немає ніяких мікробів та інфекцій, так як вони просто замерзають. А ось про головні вірусоносіїв - людей, яких можна зустріти в будь-якому замкнутому просторі, забувати не варто. Щоб забезпечити своєму малюкові надійний бар'єр від вірусів і зміцнити його захисні сили, можна використовувати протимікробну оксолінову мазь.

Вважаються ефективними деякі народні методи,наприклад, хвойне масло або витяжка часнику. Дитина може перешкодити таким методам боротьби, тому перетворите цю дію в захоплюючу гру: наприклад, зробіть з зубчики часнику або змоченою в олії ватки красивий чарівний медальйон, і повісьте малюкові на шию. Однак така методика протипоказана тим діткам, які страждають алергічними реакціями.

Головне - це вміти знаходити золоту середину: гуляти можна, і навіть потрібно, але робити це в міру і правильно, щоб такі прогулянки приносили своїй дитині лише тільки позитивні емоції і оздоровлення.