10 Кімнатних рослин для початківця квітникаря

Домашня оранжерея для багатьох жінок залишаєтьсятільки лише мрією. Хтось нарікає на те, що не вистачає часу для догляду за квітами, а хтось відчуває невпевненість, що взагалі впорається з цим клопіткою роботою. Бувалі квітникарі стверджують, що все це банальні відмовки.

Кімнатні квіти не тільки здатні прикрасити будинок,але і захопити, обернувши звичайну обов'язок на хобі, яке буде супроводжувати жінку ще протягом довгих років. Якщо ви ще вагаєтеся, але дуже хочете будинку «зелених» друзів, зверніть увагу на самі невибагливі рослини. Це, звичайно, не означає, що їх зовсім не треба поливати, або горщик можна засунути за шафу. Просто такі кімнатні квіти пробачать вам помилки, які, природно, будуть траплятися на перших порах.

Всі кімнатні рослини діляться умовно на чотири види:

- листяні (цвітуть непоказними квітами або взагалі не цвітуть, але є власниками красивого листя, які бувають найрізноманітніших форм і забарвлень);

- квітучі (цвітуть або круглий рік, або певний час красивими, часом досить великими квітами);

- ампельні (іншими словами - кучеряве, потребують додаткових пристосувань або підвісних горщиках);

- сукуленти (різноманітні кактуси і їм подібні рослини).

Початківцю квітникарю можна порадити наступні рослини ...

1. Хлорофітум. Багаторічна рослина відноситься до ампельним. Хлорофітум настільки невибагливий, що погубити його можна тільки в разі найповнішою недбалості. Він відмінно себе почуває всюди: в тіні, на сонці, в теплі, в холоді. Поливати квітка потрібно нечасто. Листя можуть досягати 60 сантиметрів в довжину і три - в ширину. Вони дуже красиві і соковиті, яскраво зеленого кольору, іноді з білою поздовжньою серединою або жовтою окантовкою, спадають каскадом. Хлорофітум прекрасно очищає повітря. Пересаджувати квітку потрібно раз в декілька років.

2. Монстера. Це велике тропічна рослина з великими кавалками листям, довжина яких іноді досягає більше 30 сантиметрів. Взагалі-то це ліана, тому, щоб рослина прийняло вертикальну форму, йому потрібна опора. Поливати його потрібно нечасто, а саму діжку тримати в півтіні. Монстера цікава тим, що вона може бути особистим метеорологом: за добу перед початком дощу з листя цієї рослини починають стікати великі краплі води. Ця рослина також може порадувати плодами, які нагадують ананас. Монстера відмінно зволожує кімнату і збагачує приміщення киснем. А ось згідно з ученням фен-шуй, це рослина відмінно зміцнює здоров'я свого господаря і розвиває його інтелект.

3. Шлюмбергера. У цієї кімнатної квітки багато інших назв: «декабрист», «Варварин колір», Зигокактус, «рождественник» або «різдвяний кактус». Це пов'язано з тим, що період його цвітіння припадає на грудень-січень. Ця квітка належить до кактусів. У шлюмбергера щільні пагони, на кінцях яких розпускається багато-багато квіток. Завдяки тому, що існує велика кількість квітів і форм, кожен зможе знайти рослина собі до душі. Цей кімнатна квітка краще захищати від прямого сонячного світла. Що стосується поливу, то він повинен бути помірний.

4. Сансев'єрія. Це кімнатна рослина більше відомо, як «тещин язик» за своє довге і гострі листя, які ростуть строго вертикально вгору і можуть досягати одного метра в довжину. Сансевієрія може рости на сонці, в півтіні і навіть тіні. Полив - помірний: влітку частіше, ніж узимку.

5. Циссус. Має ще дві назви: «берізка» або «домашній виноград». Листочки циссуса і правда нагадують берізку, але сам він відноситься до сімейства виноградних, а вирощується як і інші ампельні рослини. Цьому квітки потрібна обов'язкова опора, щоб він міг витися по ній. Найкраще тримати циссус в півтіні, а навесні і влітку рясно поливати і часто обприскувати водою.

6. Герань. Наукова назва - пеларгонія, а народне - «журавельник». У цієї рослини щільні мягковолосістие листя і красиві квіти правильної форми найрізноманітніших кольорів і відтінків. Необхідний рясний полив під час цвітіння, але не обприскування, а також сонячна сторона. Згідно з ученням фен-шуй, саме герань здатна допомогти домогтися успіху свого господаря, а ще - вона розвиває почуття гумору і загартовує характер.

7. Традесканція. Народна назва «бабські плітки». Ампельна рослина, яке потребує мінімального догляду: регулярно поливати і прибирати зів'ялі листя. Може прекрасно себе почувати як на сонці, так і в півтіні. Пересадку не варто затівати частіше, ніж раз в п'ятирічку. Традесканція відмінно зволожує і очищає повітря.

8. Фікус. Має дуже багато різновидів, тому кожен зможе підібрати собі рослину до смаку. Всі фікуси тіньовитривалі, не люблять прямих сонячних променів. Полив потрібно помірний, але в жарку пору року краще поливати частіше.

9. Драцена. У цієї рослини є величезна кількість різновидів: від самих маленьких до гігантських дерев. У нас популярністю користуються високоросла драцена, яку часто називають «помилкова пальма». Не варто забувати, що ця рослина страшенно не любить сонце і застій води в діжці.

10. Колеус. Народна назва - «Кропивка». Має дуже ошатні оксамитові листя різноманітного забарвлення: від блідо-зеленого до фіолетового. При цьому екзотично вид колеусом надає ще й мармуровий малюнок листя, крап на них і художні візерунки. Ця рослина дуже любить світло - завдяки йому, листя завжди будуть яскравими і щільними. Полив повинен бути рясним, земля не повинна пересихати.