10 Рад для комфортної подорожі

Знання, а головне, виконання простих правилзробить ваше подорож набагато більш комфортним і підвищить якість відпочинку. Дізнайтеся секрети бувалих мандрівників, що важливо передбачити, щоб відпустку залишив тільки приємні враження. Незважаючи ні на які несподіванки!

1. Не плануйте подорожі в святкові дати, ви сильно переплатите, як за тур, за квитки, так і за місцем проходження - в свята ціни вище. А крім того відпочинок може виявитися надзвичайно нервовим через великої кількості людей і відсутності нормального обслуговування, викликаного напливом народу. Відмовтеся від поїздок в дні масового напливу людей. Так, дитину на канікули краще відвезти на пару днів пізніше загального ажіотажу, а повернутися - тижнем раніше або 2-3 вересня. У другому випадку чекає ще один сюрприз - вартість квитків впаде вдвічі. Якщо плануєте поїздку на травневі свята, потурбуйтеся про бронювання за півроку, інакше вам доведеться значно переплатити.

2. Бувалі мандрівники рекомендують брати в два рази менше речей, ніж планували, але при цьому - вдвічі більше грошей. Зайві туфлі або блузку краще купити на місці, тим більше, що в Європі найчастіше ціни набагато нижче, а якість вища. А вже в Америці і Азії - тим паче. Заодно буде вам практичний сувенір з поїздки.

3. Якщо можливо - відмовтеся від групового трансферу, це дозволить вам заощадити як мінімум півдня відпустки. В іншому випадку доведеться чекати всіх тих, хто запізнився, заїжджати в усі готелі на шляху проходження, і, як на зло, ваш готель виявиться останнім. Заздалегідь дізнайтеся, як дістатися від аеропорту до готелю і дотримуйтесь своїм графіком. Через півгодини-годину ви вже можете бути на місці і насолоджуватися відпочинком.

4. Подорожувати з друзями і сім'єю - це, звичайно, прекрасно! Але постарайтеся знайти час і для себе особисто. Сплануйте свій час так, щоб бувати якийсь час на самоті. Це дуже важливо для повноцінного відпочинку. Будь-яка жінка буде щаслива побродити пару годин по місцевим магазинчиках ніким не підштовхуємо і вільна. Або відвідати місцевий СПА-салон і забути на деякий час про дітей і чоловіка, які весело проведуть час у басейну.

5. У будь-якій країні світу не забувайте про те, що ви тут - гість, ведіть себе відповідно. Чи не качайте права, поважайте традиції. Місцевих жителів страшно дратують туристи, які вважають, що їм все повинні. Це, м'яко кажучи, неетично. Подібні люди виглядають посміховиськом в очах оточуючих. Такими є, наприклад, англійці, які обурені, що не у всіх країнах світу люди говорять англійською і не їдять вівсянку на сніданок. Будьте особливо ввічливі в консервативних східних країнах, а також проявляйте повагу в місцевих храмах. Якщо вас попросили в Бангкоку зняти взуття і залишити її при вході в храм, зробіть це, а не сваріться з екскурсоводом і не бійтеся за свої тапочки адідас, їх ніхто не вкраде. В крайньому випадку, покладіть їх у кульочок і візьміть з собою.

6. Плануючи подорож в нову країну, почитайте про місцеві звичаї, про кулінарію, традиції, релігії, вивчіть кілька фраз на місцевій мові. Елементарні «Здрастуйте» і «Спасибі» з легкістю розташують до вас місцевих жителів. Ввічливі слова на рідній мові творять чудеса і у відповідь ви отримаєте на тільки посмішку, позитивне спілкування, а й, можливо, знижку.

7. Не заходьте в ресторани, що знаходяться поруч з місцевими пам'ятками: Лувром, Біг Беном і т.п. Тут завжди найвищі ціни. Пару кварталів в глиб міста і вас чекають чудові кафешки з рівнем цін на порядок нижче.

8. Залиште робочий телефон вдома. Чи не нічого гіршого відпочинку, ніж дзвінок по роботі. Заздалегідь домовтеся в офісі, хто підмінить вас на час відпустки.

9. Навіть якщо різниця в часі становить 12 годин, перебудуйтеся на місцевий режим в перший же день. Просто лягайте спати по локальному графіком, інакше ваша акліматизація може розтягнутися на весь відпустку. Відмовтеся від кави і коли, вони заважають організму налаштовуватися на новий режим.

10. Візьміть з собою парочку упаковок вологих серветок і антибактеріальний гель для рук. У багатьох країнах, що розвиваються ви не знайдете не тільки туалетного паперу. Але і мила. Звичні предмети гігієни врятують ваше здоров'я і відпустку в цілому. Тільки не забувайте ними користуватися.

</ P>