7 Причин почати економити

У вас виникає відчуття, що гроші йдутьшвидше, ніж заробляються? За часів кризи вам знадобиться вміння заощадити. Кожен може економити незалежно від заробітку, питання тільки в тому, від чого доведеться відмовитися. Витрачати набагато легше і веселіше, ніж відкладати, але навіть невелика заначка принесе величезну користь.

1. Пенсія

Ви ще молоді, і не замислюєтеся про те, на щобудете жити на пенсії. Але задуматися варто. Навіть якщо ви будете відкладати по 200 гривень на місяць, це допоможе вам у літньому віці. Невідомо, що може трапитися, і скільки вам буде платити держава, а зайві гроші не завадять. Якщо вам за двадцять, і зарплата у вас скромна, економте хоча б по 100 гривень, і вони дуже вам допоможуть.

2. Надзвичайні ситуації

Ніхто з нас не знає, які негаразди чекають нас вмайбутньому. Звичайно, ми віримо, що пожежі і хвороби обійдуть наш будинок стороною, але краще перестрахуватися. Важко змусити себе заощаджувати на «чорний день», але такі ситуації непередбачувані. Дуже важко, якщо у вас немає грошей в потрібний момент, і доводиться влазити в борги. Навіть якщо це будуть 200 гривень на місяць, вони зможуть вам допомогти.

3. Борг

Важлива причина почати економити - уникнути боргів. Зараз багато хто живе в кредит, і ви можете думати, що це нормально. Дуже легко взяти кредит, влізти в борги, але розрахуватися з ними потім дуже складно. Почнете економити сьогодні - уникнете боргів завтра.

4. Розвага

Цей пункт може вас здивувати, але економити грошізаради розваги приємніше, ніж на все інше. Розваги бувають дорогими, але вони цього варті. Ви можете відмовитися від вечері в кафешці і дешевої блузки заради того, щоб заощадити на відпустку в тій країні, про яку ви так давно мрієте. Звичайно, якщо ви заробляєте багато, то можете поїхати куди завгодно без економії. Але якщо ваша зарплата не така велика, відкладайте потроху кожен місяць заради відпустки своєї мрії.

5. Дорогі речі

Не тільки багаті люди можуть дозволити собідорогі речі. Ви можете трохи заощадити і придбати річ дорожче, але набагато якісніше і довговічніше. Ми витрачаємо гроші на дешеві і часто непотрібні речі. Ранкова кава, коктейлі в нічному клубі і сукні, які надягають лише на один вечір, здорово виснажують ваш бюджет, а ви навіть не помічаєте. Варто урізати витрати, і ви зможете купити новий ноутбук або дорогу сумку, яка прослужить вам довше, ніж один сезон.

6. Подарунки

Ваші батьки важко працюють, але їм не вистачаєгрошей, щоб поїхати у відпустку? Чому б вам не заощадити для них і не подарувати їм відпочинок? Віддячите батьків за те, що вони вас виростили і виховали. Ви можете заощадити на подарунок коханій. Або зібрати трохи грошей на благодійність, щоб допомогти тим, хто потребує вашої допомоги.

7. Модернізація

Якщо ви мрієте про покупку свого житла аборемонту в квартирі, або вам потрібна нова машина, заощаджуйте для цього небагато, замість того щоб взяти кредит. Можливо, вам не вдасться зібрати всю суму для ремонту за місяць, але ви зробите перший крок для фінансової незалежності.

Дуже часто ми купуємо непотрібні речі, якізаймають місце і припадають пилом в нашому домі. Тому, перш ніж зробити чергову покупку, подумайте, чи дійсно вам потрібна ця річ. Поставте собі за мету, призначте собі причину економити і відкладайте потроху для досягнення цієї мети.