Дітки в інтернеті: 10 правил батьківського контролю

З розвитком інформаційних технологій вонистають настільки значущими в нашому житті, що без них ми себе вже не мислимо. Ну а діти наші часом так захоплюються настільки цікавими і привабливими просторами інтернету, що стають залежними. Що ж робити батькам? Звичайно, повна ізоляція дитини від інтернету - це теж не вихід, оскільки без нього в наш час нікуди. Але ось деякі прості правила допоможуть вам грамотно контролювати свою дитину, щоб інтернет був для нього не цілим життям, а лише приємним і корисним її доповненням.

1. Обмежуйте час

Позбавляти дитину інтернету - щонайменше,недоцільно. А ось обмежувати час, який він там проводить - це головний пункт контролю та безпеки. Понад дві години в день вашого сина чи доньки проводити в мережі не слід. Є ж інші, не менш важливі і корисні справи.

2. Нехай комп'ютер буде в загальній кімнаті

Краще, щоб пристрій з виходом в мережузнаходилося не в дитячій, а в загальному приміщенні: вітальні, наприклад. Таким чином, ви зможете контролювати ваше технологічне чадо, і, якщо у нього виникнуть певні питання або проблеми, то зможете допомогти йому і підказати.

3. Технічні способи

Оскільки інтернет не такий вже безпечний,особливо для дітей, то намагайтеся приймати технічні заходи. Наприклад, в обов'язковому порядку встановіть антивірус і спам-фільтр, заблокуйте доступ до особливо небезпечних сайтів або сторінок. Це допоможе вам уникнути певного ризику, пов'язаного з користуванням мережею.

4. Обговорюйте всі питання

Найголовніше в цьому питанні - це максимальнавідкритість з дітьми. Нехай вони, не соромлячись, запитують у вас все, що їх цікавить. Ви ж зі свого боку давайте їм великі і грамотні відповіді, які дадуть їм зрозуміти все, що потрібно. Не бійтеся говорити про все.

5. Сприяйте розвитку

Інтернет - це ж не тільки іграшки, є масакорисних ресурсів, які будуть сприяти розвитку ваших дітей. І якщо йому подобається малювати, монтувати, вивчати корисну інформацію, читати книги і так далі, то це потрібно всіляко заохочувати. Звичайно, все добре в міру, але тяга до знань і розвитку - це завжди прекрасно.

6. Поговоріть про можливі небезпеки

Щоб попередити можливі небезпеки, якіможуть бути наслідком користування мережею, важливо, щоб дитина була про них обізнаний. Розкажіть йому, що монітор псує зір, що не вся інформація в інтернеті достовірна, що потрібно користуватися ним грамотно і так далі. Чим більше ви скажете синові чи доньці з самого початку, тим менше труднощів виникне у них в подальшому.

7. Не дайте забути про грамотності

Соцмережі - тема зовсім окрема. Так вже їх люблять наші діти за їх необмежені можливості. Це, звичайно, добре, проте в міру, так само як і все інше. І якщо ваш малюк дуже любить онлайн-спілкування, то це відмінна можливість прищепити йому любов до грамотності і навчити його всіма правилами нашої мови. Навчіть його писати без помилок, дотримуючись, безумовно, все правила пунктуації, адже це стане в нагоді йому в житті в будь-якому випадку.

8. Спосіб заохочення

Інтернет не повинен бути найголовнішим у життідитини, використовуйте його в якості методу заохочення за заслуги. Наприклад, якщо син чи донька отримали хороші оцінки, виграли шкільну олімпіаду або зробили щось ще таке приємне для батьків, то ви цілком можете подарувати йому на півгодини більше у улюбленого комп'ютера. Це стане для нього стимулом і далі радувати вас своїми досягненнями.

9. Обережніше з іграми

Ігри - це особливий пункт. Часом вони так затягують, що, крім них, дитина вже не може думати ні про що, і протягом цілого дня він чекає того моменту, коли можна знову сісти за комп'ютер. Забороняти їх - теж не вихід, адже заборонений плід завжди солодкий. По можливості онлайн-іграшки повинні бути розвиваючими, не містити ніякого насильства і змушувати дитину думати. Ну і, звичайно, обмеження часу ніхто не відміняв.

10. Альтернативні методи

Ви повинні дати малюкові зрозуміти, що мережа - цедалеко не єдиний спосіб проведення часу. Замість комп'ютерних ігор можна пограти в футбол на вулиці, замість листувань з соцмережах - поговорити в друзями вживу, а замість читання онлайн-книг - прочитати паперову з неймовірним запахом сторінки. Покажіть йому, що найголовніше - це реальне життя, а інтернет - це лише її доповнення.