Як досягти успіху в новому році: вчимося планувати свої цілі

Всі ми хочемо бути успішними і всі ми знаємо, щодля цього потрібно чимало потрудитися. Однак часом наших «хочу» так багато, що ми просто не знаємо, з чого почати, і в підсумку рік за роком залишаємося там же, де починали. Якщо ви твердо вирішили змінити своє життя на краще в новому році, то вам потрібно сформулювати свої цілі і зрозуміти, як же їх досягти.

Почніть мислити конкретно

Проблема багатьох людей в тому, що вони мислятьабстрактно, представляючи своє майбутнє і потенційні досягнення в ньому узагальнено і абсолютно не деталізовано. Зрозуміло, такі мрії, в дусі «щоб у мене все було добре» або «знайти б чоловіка», просто так не збуваються. А все тому, що мета сформульована неправильно, а способи її досягнення навіть не розглядалися.

Запам'ятайте, якщо ви хочете дійсно досягти успіхуі досягти чогось, то пусті мрії вам не допоможуть. Можна припустити конкретно і чітко позначати бажане. Наприклад, «я хочу отримати посаду менеджера до кінця наступного року». Це вже конкретна задача, яка ясно підкреслює перспективу і дає уявлення про те, як її досягти.

Пам'ятайте, що потрібно ставити реальні цілі! Самі розумієте, що зіркою Голлівуду до кінця наступного року своїми силами вам не стати, так що витрачайте свій час на виконані мрії.

Складіть список

Для того, щоб не заплутатися в різноманітті своїх планів на майбутній рік, складіть список своїх цілей. Кожну сформулюйте чітко.

Після складання прочитайте свій список ще раз іприберіть з нього завдання, для виконання яких вам потрібен хтось, спеціальні умови або щасливий випадок. Під час третьої редакції списку подумайте над тим, чи дійсно ви хочете всього цього, чи пишете ці пункти тому, що «так треба» і «так у всіх». Можливо, ви приберете щось або навіть додасте.

Не бійтеся коректувати список своїх цілей вПротягом року. Деякі мрії відпадуть самі собою, деякі здійсняться без вашої участі, а деякі виявляться не такими вже казковими, як вам думалося. Вносьте корективи свідомо, чи не Черкай свої мрії під дією емоцій.

Навчіться брати на себе відповідальність

Як ми вже відзначали, потрібно ставити мету, якуви в змозі досягти самостійно. Перестаньте розраховувати на фортуну, долю або божий промисел. Думайте про себе як про головне постановника свого життя, навчитеся нарешті самостійності. Це дасть вам не тільки отримати контроль над власним життям, а й більш обережно і усвідомлено приймати рішення і робити вчинки.

Ставлячи за мету, подумайте, чого ви очікуєте конкретновід себе в цьому році? Чи готові ви боротися з обставинами і самою собою заради досягнення задуманого? Ідіть на діалог зі своїм «Я». Часом це допомагає не тільки знайти додаткову мотивацію, але і зрозуміти, що гальмувало вас раніше.

Розплануйте свої цілі

Кожна мета повинна мати за собою чіткий пландій. Напишіть покроково, як вам досягти бажаного. Описувати навіть найдрібніші і незначні кроки до мрії - це дозволить вам чіткіше бачити свій шлях до мети і надихатися невеликими звершеннями.

Якщо ваша мрія - це щось зовсім нове длявас, і ви просто не знаєте, з чого почати, інтернет і навчальна література вам на допомогу. Вивчіть питання, поспілкуйтеся з фахівцями і складіть свою інструкцію до мрії, грунтуючись на індивідуальних особливостях своєї особистості і можливості.

заведіть щоденник

Для того, щоб стежити за здійсненням своїхцілей і не упускати їх з поля зору, рекомендуємо вести щоденник. Найкраще для цього підійде планер. У ньому ви легко зможете відслідковувати, що зроблено за певний період часу і скільки часу попереду.

Планер допоможе вам грамотно розставляти акценти і планувати свій час. Адже саме самодисципліна - це основа успішності та самодостатності.

Не бійтеся змінювати своє життя

Мрії мріями, а діяти часом дуже страшно. Завжди знаходяться відмовки і лазівки, але запитайте: навіщо ви їх шукаєте і навіщо тоді мрієте про щось більше?

Кинути роботу, піти на курси або познайомитисяз вподобаним чоловіком - все це непросто і незвично. Але пам'ятайте - якщо не ви, то хто? Це ваше життя, невже ви хочете дивитися, як вона проходить повз? Ні? То то ж!

Почніть негайно

Не обов'язково чекати першого січня, щобпочинати здійснювати задумане. Всі ми заручники цього «з понеділка», «з наступного місяця» і «з нового року». Пора відмовитися від цього раз і назавжди! Є тільки тут і зараз. Дійте, адже, як писали брати Стругацькі, «понеділок розпочинається в суботу»!