Як зібрати велику суму грошей?

Буває, виникає необхідність зібрати достатньо велику суму. Наприклад, на відпочинок або на якусь покупку. Але як це зробити так, щоб сума дійсно збільшувалася? Як збирати ефективно? Ми дамо вам кілька порад, дотримання яких, швидше за приведе вас до поставленої мети.

1. Порахуйте, яку суму вам потрібно відкладати щомісяця. Це зробити досить просто. Визначте точну суму, яку вам потрібно відкласти. І поставте терміни - півроку, рік або, можливо, пару років. Поділіть суму на кількість місяців. Готово. Знаючи, скільки вам потрібно відкласти щомісяця, збирати буде набагато простіше і зручніше.

2. Відкладайте з заробітної плати. Скільки? Ви напевно знаєте ту саму заповітну цифру, про яку йде мова. Як мінімум, 10%. Все залежить від того, скільки вам потрібно накопичити. Чим більша сума, тим більше потрібно буде відкладати зі своєї заробітної плати.

3. Знайдіть підробіток. Якщо ви не можете відкладати з зарплати більше 10%, але вам це необхідно, ви можете знайти для себе підробіток. Не обов'язково шукати другу роботу. Приносити прибуток вам може застосування навичок, якими ви володієте. Наприклад, якщо ви знаєте англійську досконало, чому б вам не зайнятися репетиторством? Присвячуйте цього кілька годин тиждень і відкладайте те, що ви заробите. Якщо ж ви займаєтеся рукоділлям, ви можете не тільки радувати близьких своїми шедеврами, а й продавати їх. Якщо ви ніколи не займалися хенд-мейдом, освоїти будь-яку техніку в наш час не складе труднощів - в мережі повно уроків і майстер-класів. Додатковим джерел доходу також можуть стати ваші старі речі, які ви не носите, а також інші предмети, якими ви не користуєтеся. Додайте їх на сайті з оголошеннями. Бути може, те, що не потрібно вам, дуже стане в нагоді іншій людині. Ви зможете звільнити місце в своїй шафі, при цьому заробивши.

4. Подумайте, на чому ви зможете економити. Хочеться чи ні, але це доведеться зробити. Зекономлені кошти можуть скласти досить вагому частину ваших заощаджень. Розпишіть свої доходи і витрати, з'ясуйте, від яких витрат ви можете відмовитися. Бути може, на протязі року ви зможете фарбувати волосся вдома, а зекономлені на перукарні кошти відкладати. Важливо економити на більш-менш великих витратах. Те, що ви станете купувати на роботі розчинна кава, а не заварний, вас істотно не врятує. А ось якщо ви вирішите зняти квартиру дешевше - це вже щось.

5. Є витрати, які ми ніяк не можемо урізати. Це витрати на оплату комунальних послуг, їжу, медикаменти, одяг, проїзд. Відкладайте на них гроші відразу, на початку місяця. Намагайтеся вкластися в ту суму, яку ви відклали. Не варто забувати і про розваги. Якщо постійно відмовлятися від них, може наздогнати хандра. Забирайтеся з друзями в кіно або потроюється посиденьки у себе вдома.

6. Коли ви відклали суму, не варто з неї брати гроші на якусь витрату. Наприклад, на плаття або духи. На те, без чого можна обійтися, перетерпіти. Класти гроші назад набагато важче, ніж брати їх звідти. Тому зробіть для себе правилом не чіпати те, що вам вдалося зібрати. Нехай вас мотивують думки про те, що так ви швидше зможете придбати бажане.