Кімнатні рослини проти вірусів і простуд: 10 зелених лікарів

Осінь несе собою не тільки «дивне природиувяданье », а й неминучі респіраторні захворювання, викликані бактеріями і вірусами. І ми, звичайно, намагаємося знайти захист від численних застуд, облягаючи аптеки і розкуповуючи багато в чому марні препарати. Але ж помічники вашому імунітету живуть зовсімпоруч. Кімнатні рослини очищають повітря в приміщеннях від безлічі промислових забруднень і, що найважливіше, борються з патогенними бактеріями і вірусами. Все це завдяки летючим речовин - фітонцидами.

Щоб повітря в квартирі стало чистішим, досить 5-6вазонів зрілих рослин на одну кімнату і зовсім не обов'язково створювати будинки непрохідні джунглі. Адже радіус дії однієї квітки досягає 1,5-2 метра.

1.

герань

З давніх-давен відома яскрава герань не тільки легка ввирощуванні, а й має низку цілющих властивостей. Особливо її підвид «герань запашна» або «лимонна». Її листя видають чудовий аромат, іноді листочки цієї герані додають в чай. Але особлива цінність в противірусний ефект ефірного масла герані - воно активно бореться з вірусами грипу та бактеріальними складовими різноманітних ГРЗ. А на додаток герань знімає депресію і покращує сон.

2.

монстера

Монстера - одне з невибагливих кімнатнихвічнозелених рослин і вирощувати її зовсім не складно. Навіть в невеликих приміщеннях вона може вирости від півтори до двох метрів у висоту. Широкі листя монстери виділяють речовини, що сприяють іонізації повітря, а також пригнічують розмноження мікробів і вірусів. А ще вона знімає втому і головний біль. Досі точаться суперечки, чи придатна монстера до домашнього вирощування, адже феншуісти вважають її поглиначем енергії, тому часто рекомендують ставити цю рослину тільки в офісах і школах. Звичайно, ворсинки на стеблах монстери можуть обпекти шкіру, але на цьому її негатив вичерпується. А ось багатовікова традиція ставити монстеру в кімнаті у хворого людини в Південно-Східній Азії говорить багато про що ...

3.

красулла

Якщо ваші діти схильні до частих віруснихзастуд, розставте в дитячій кімнаті горщики з красулла. Це невисокий кущ сімейства толстянок, або грошове дерево, як його іноді називають. Її листочки і гілочки випромінюють потоки невидимих ​​нашому оку, але так згубні для вірусів і бактерій фітонциди, що 2-3 вазона з цією рослиною знизить зміст вірусів у приміщенні на 80%. До всього цього вона активно бореться з пліснявими грибами.

4.

мирт

Також обов'язковим мешканцем дитячої повиненстати мирт. Навіть зламані гілочки і опале листя мирта мають фітонцидну активність. Ефірні масла, що містяться в мирті, при виділенні в повітря приміщення борються зі стафілококами, туберкульозною паличкою і деякими видами вірусів і патогенних бактерій, що викликають пневмонію на відстані 50-60 метрів.

5.

евкаліпт

Кімнатний евкаліпт - декоративне швидкозростаючедомашнє дерево. Листя евкаліпта мають дуже сильний запах, так як містять величезну кількість антибактеріального ефірного масла. Найпопулярнішими і корисними кімнатними евкаліптами є смоковніцелістний евкаліпт, евкаліпт лимонний, кульковий і евкаліпт лінійний (Eu. Linearis) з запахом м'яти. З появою на підвіконні евкаліпта, крім його аромосвойств, ви купуєте ще й живу домашню аптеку.

6.

опунція

З грипом і різними ГРВІ відмінно справляєтьсякактус опунція. Вона не тільки має загальнозміцнювальну дію, але і підвищує захисні функції організму, зміцнюють імунну систему, а також зарекомендувала себе прекрасним антибіотиком.

7.

лавр

Не тільки в засушеному вигляді, але і як зеленийвазон, лавр благородний повинен зайняти почесне місце в вашому домі. Він активно бореться з вірусами і бактеріями. Завдяки багатому вмісту корисних мікроелементів, дубильних речовин і фітонцидів лавр робить благотворний вплив на імунітет і загальний стан організму, аж до хорошого настрою. Найголовнішим корисним властивістю лавра, в світлі профілактики застуд та інших більш-менш небезпечних респіраторних захворювань, є здатність його фітонцидів атакувати туберкульозну паличку.

8.

Пеперомия

Ще одним дитячим доктором поряд з миртомназивають пеперомию. Всі її види очищають повітря від стрептококів, сарцин, стафілококів, тому рекомендується ставити цю рослину в дитячій, особливо якщо дитина піддається атаці сезонних застуд і має ослаблений імунітет.

9.

лимон

На особливому рахунку серед воздухоочіщающіх рослинзнаходяться цитрусові. «Лімунг», тобто «лікувальний» - так назвали лимон китайці. Його пахучі ефірні масла позитивно впливають на нервову, ендокринну та імунну системи. Домашні лимони мають цілющі властивості не тільки в плодах, а й в листі. Вони виділяють масу корисних речовин, що робить повітря в кімнаті вільним від патогенних мікроорганізмів, бактерій і вірусів - майже стерильним.

10.

хвоя

Серед менш поширених в наших будинках, аледуже хороших борців з вірусами числяться хвойні карликові рослини. Ялиця, наприклад, пригнічує паличку кашлюку, а соснові фітонциди згубні для вірусів грипу і палички Коха.

З особистого досвіду можу додати рада вирощуватина підвіконнях часник і цибулю прямо в квіткових горщиках, ось вже хто справляється з вірусами і бактеріями протягом декількох хвилин. Не дарма, якщо в кімнату до хворої ставити нарізаний часточками цибулю часник або тиску, ніхто з домочадців більше не заразиться.