Небезпечна косметика: 10 токсичних компонентів, яких варто уникати

Косметичні засоби - наш необхіднийщоденний арсенал. Однак не завжди вони так вже нешкідливі, як малює нам це реклама. Існують компоненти, які можуть завдати нашій шкірі істотної шкоди, спровокувати погіршення її стану і передчасне старіння. А значить, при покупці потрібно уважно вивчити упаковку, а якщо до складу засобу входить хоча б один з названих нижче елементів, пошукати безпечнішу заміну.

1. Метил -, пропіл-, бутил- і етил-парабени

Досить часто вони використовуються в засобахщоденного догляду як стабілізатори-консервантів, які пригнічують ріст мікроорганізмів. Вони всмоктуються шкірою і мають несильним естрогенним дією, що небезпечно для жінок, для яких дана речовина протипоказано - при наявності певних хвороб і при вагітності.

2. Діетаноламін (ДЕА, dea), триетаноламін (ТЕА, tea)

Це пенообразующие речовини, які відносяться доамінів - мають в складі аміак. Вони роблять помітний токсичну дію при їх тривалому застосуванні і можуть стати причиною алергічних реакцій, подразнення очей, сухості волосся і шкіри.

3. Пропіленгліколь (propylene glycol, ppg), поліетиленгліколь (пег, peg)

Ці компоненти є сумішшю нафтохімічної переробки і застосовуються в якості гироскопического інгредієнта. Можуть провокувати екзему і кропивницю.

4. Натрію лаурил / лауретсульфат

Це досить дешевий і дуже шкідливий детергент,який застосовується в шампунях завдяки очищує і піноутворюючим властивостями. Фраза «отримано з кокосів» насправді приховує те, що він є продуктом нафтопереробки. Провокує подразнення очей, лущення шкіри голови і інші алергічні реакції.

5. Вазелін (petrolatum)

Вазелін - похідне від мінерального масла,яке застосовується як пом'якшувальну кошти і широко використовується на увазі його дешевизни. Порушує процеси зволоження і стає причиною тих процесів, які нібито повинен усувати - сухість шкіри, тріщини і т.д.

6. Стеаралконіум-хлорид

Спочатку він був розроблений для ополіскувачівбілизни, а вже потім знайшов застосування в кремах і засобах для волосся, оскільки є куди більш дешевим, ніж рослинні екстракти. Є токсичним, може провокувати алергічні реакції.

7. Діазолідініл-сечовина, імідазо-Лідін-сечовина (diazolidinyl urea, imidazolidinyl urea)

Застосовуються в якості консервантів. Здатні виділяти формальдегід, який надає токсичну дію. Можуть провокувати розвиток контактного дерматиту.

8. Сополімери вінілпірролідону і вінілацетату

Ці речовини - похідні нафтопродуктів, які нерідко застосовуються в укладальних засобах. Надають токсичну дію на легені в процесі вдихання частинок.

9. Синтетичні барвники

Роблять косметичні засоби більш привабливими для клієнтів. Багато хто з них є сильними канцерогенами. Незалежно від дорожнечі кошти можуть бути небезпечними.

10. Синтетичні ароматизатори

Зазвичай вони позначаються просто як«Ароматизатор», проте в них є до 200 хімічних інгредієнтів, які можуть провокувати явища вельми неприємні: висип, головний біль, кашель, блювоту, подразнення шкіри, гіперпігментація.

Це були компоненти, які краще невикористовувати, так як результат може бути не найприємнішим. А тепер пропонуємо вам ознайомитися з ознаками якісної натуральної косметики, яка не заподіє шкоди вашому організму.

1. Упаковка.

Вона повинна бути
непомітною і придатної для її вторинної переробки, без металу і скла. чим
простіше упаковка, тим краще її вміст, відповідно.

2. Колір.

гарна косметика
повинна бути білою або безбарвною, оскільки барвники в ній відсутні. І
нехай соковитий яскравий відтінок не стане для вас спокусою.

3. Запах.

У якісної
косметики він рідко буває приємним. Зазвичай це аромат трав або характерний
аптечний запах. Виняток - фруктові і квіткові аромати, якщо засіб
містить ефірні масла.

4.

Оскільки в хорошій
косметиці немає хімічних загусників і розчинників, то рідка емульсія може
бути розділена на шари. Тому краще струсити флакон перед застосуванням.

5.

У хорошій косметиці
мало піни, так як в складі відсутні утворюють її речовини. Це може
здатися дивним, але від відсутності піни властивості косметики нітрохи не
змінюються.

6.

натуральні екстракти
при їх попаданні в очі провокують сильне відчуття печіння, яке після
промивання водою проходить.

7.

На етикетці якісної
косметики можна знайти повний список її компонентів і сертифікат. перевірені
копанні завжди вказують всю необхідну інформацію. Можна відклеїти етикетку на
російською мовою і звірити її зі списком на тюбику.