Секрети ефективної боротьби з комплексами

Комплекси - буденна реальність багатьох з нас. Повірте, вони можуть бути навіть у найуспішніших і сильних людей, просто вони часто приховують їх глибоко всередині. Однак комплекси не потрібно маскувати, з ними потрібно боротися, і чим ефективніше і швидше, тим краще. Ви все ще дозволяєте самим дурним комплексам (а будь-які з них є дурними) заволодіти вами? Тоді сміливо читайте представлені нами нижче поради, беріть себе в руки і міняйте своє життя!

1. Визначте причину

Жоден комплекс не з'являється безпідставно, він,так чи інакше, має своє походження. Ваше завдання - зрозуміти, де ж його корінь. Негативний досвід, важке дитинство, просто банальна невпевненість в собі? Варіантів може бути маса. Покопайтеся в собі, і ви зможете відшукати відповідь на це питання. А коли цей самий відповідь буде знайдено, ви зможете дізнатися, над чим вам варто працювати в першу чергу.

2. Забудьте негативний досвід

Якщо ваш негативний досвід минулого, неважливо вякому аспекті, і став тим чинником, який розвинув у вас абсолютно непотрібні вам комплекси, то прийшла пора геть стерти його з пам'яті. Так, на ділі це не так уже й просто, але ви неодмінно повинні це зробити, інакше щасливого майбутнього вам не бачити. Уявіть, що це були не ви, а хтось інший, ніби це був невдало знятий фільм, який давно вже пора видалити з жорсткого диска нашої пам'яті. А ви тепер нова, безстрашна, впевнена в собі, яка вміє добиватися своїх цілей.

3. Полюбіть себе

Ви ще досі себе не любите? З цим терміново потрібно боротися, оскільки саме негативне ставлення до самого себе є результатом найбільших проблем в нашому житті. Повірте, кожній людині є, за що себе любити, хоча б за свою унікальність. А вже якщо ви серйозно про це задумаєтеся, то знайдете безліч інших позитивних моментів, за які почнете просто себе любити. А там і всілякі комплекси як в Лету кануть.

4. Розвивайтеся

Мається на увазі те, що, якщо ви раз у раззнаходите в собі недоліки, які і призводять до розвитку комплексів, і розумієте, що це цілком об'єктивно, то вам потрібно перестати картати себе за них, погіршувати ситуацію, а почати ефективно з цим боротися. Наприклад, якщо вас категорично не влаштовує ваша вага, то нити про те, що ви товста, звичайно, не найкращий вихід. А ось переглянути своє харчування і почати займатися спортом - дуже навіть варіант. Чи відчуваєте труднощі в спілкуванні з людьми? Більше читайте, розвивайте комунікативні навички, стаєте цікавим співрозмовником, і ви помітите, що ситуація різко змінилася. Загалом, мораль одна: станьте тієї, ким ви хочете бути, і ваше життя буде такою, якою ви захочете її бачити.

5. Перегляньте коло спілкування

Існують люди, які, здається, просто створенідля того, щоб розвивати комплекси у інших. Напевно ви не раз з таким стикалися. Причому зазвичай причина їх такої поведінки криється якраз в їх власних комплексах. Так ось, постарайтеся знизити кількість проведеного з такими особистостями часу, а натомість оточіть себе людьми сильними і позитивними, які будуть надихати вас і всіляко підтримувати.

6. Зрозумійте, що все залежить тільки від вас

Необхідно усвідомити, що всі ці комплексирозвиваються у нас лише тому, що ми самі їм це дозволяємо, і тільки тому. Як тільки ви зумієте навчитися по-новому, дивитися на себе і на життя, будете любити себе і мислити позитивно, ви помітите, що від цих самих комплексів і сліду не залишилося. Дійте, і у вас все вийде.