Які продукти небезпечно їсти в спеку

Літо - не тільки час відпочинку і задоволень, алеі пора поширення небезпечних інфекцій, особливо кишкових. Спекотна погода створює сприятливі умови для поширення збудників інфекцій в навколишньому середовищі і продуктах харчування. Щоб знизити ризик отруєння, ознайомтеся зі списком тих продуктів, до яких потрібно поставитися з обережністю.

м'ясо

Гастроентерологи радять в жарку погодуутриматися від вживання м'яса, особливо жирного, оскільки при температурі 30 градусів навіть свіжоприготовлене блюдо здатне зіпсуватися через півтори години.

риба

Для людини, який турбується про своєздоров'я, в літній період рибні ряди повинні стати табу. У рибі, так само, як і в м'ясі, бактерії розмножуються з блискавичною швидкістю. Обережно потрібно поставитися до покупки смаженої, копченої та в'яленої риби. Неприємний запах, каламутні очі і темні зябра є ознаками несвіжої риби. Дієтологи не рекомендують купувати рибу, яка зберігається не в холодильнику.

Молочні продукти

Молочні продукти краще купувати в магазині. Домашні молочні продукти, які продаються на ринках, медики називають міні-бомбами, оскільки вони можуть бути виготовлені з молока нездорового тваринного або без дотримання санітарно-гігієнічних вимог. До того ж в літню спеку вони є ідеальним середовищем для розмноження бактерій.

яйця

Цей корисний і поживний продукт при високійтемпературі може стати причиною сальмонельозу або інших небезпечних інфекцій. Якщо при струшуванні не чути булькання, швидше за все цей продукт зіпсований. Щоб знизити ризик отруєння, перед вживанням яйця потрібно вимити з дезинфікуючим засобом. Краще влітку їсти яйця, зварені круто, оскільки в яєчні-Глазунов або в яйцях некруто можуть залишитися бактерії.

Фастфуд

Їжа швидкого приготування шкідлива не тількивлітку, проте в спеку всі негативні властивості фастфуду посилюються. Хот-доги, гамбургери та чебуреки не тільки підвищують вміст холестерину, але і можуть спровокувати розлад шлунка, оскільки відносяться до категорії швидкопсувних продуктів.

випічка

Варто відзначити, що при високих температурахповітря еклери з кремом і булочки з сиром псуються протягом двох годин. Тому дану продукцію не варто брати з собою в дорогу. Якщо ви все-таки вирішили придбати цю випічку, то її потрібно з'їсти найближчим часом.

Газовані напої

У літню спеку волога для організму просто життєвонеобхідна. Але солодкі газовані напої не тільки не втамовують спрагу, а й є дуже калорійними. А улюблені багатьма бульбашки газу можуть спровокувати здуття кишечника.

Будьте здорові!