Ручне прання, хімчистка, машинка: як правильно доглядати за одягом?

У наш час пральна машинка є вдомапрактично у кожного. Цінова політика і різноманітність цих пристроїв в магазинах дозволяють кожній господині підібрати пральну машинку за габаритами, ціною, параметрам. Але не завжди це рятує від ручного прання або здачі речей в хімчистку. У всіх цих видів прання є свої переваги і недоліки.

Але ми дамо вам кілька корисних порад щодо кожного пункту, щоб ваші речі як можна довше зберігали свою форму і хороший стан!

Частота прання залежить від чинників того, деживе людина, в якій сфері працює. Але за статистикою, в місяць на кожну людину припадає як мінімум 10 кг брудної білизни. Погодьтеся, немало. А що ж говорити про тих жінок, які перуть не тільки свій одяг, а й речі членів своєї сім'ї: чоловіка, дітей? Деякі можуть перепирати і по півцентнера одягу за місяць! Зробити це руками - практично нереально. Здавати все в хімчистку або пральню - досить дорого. Та й не в кожному місті є пральня. Зараз це, скоріше, пережиток минулого.

Ручне прання

Руками найкраще прати святкові, вечірнінаряди. А також вовняні речі, в'язані светри, які після прання в машинці (не дивлячись на те, що в ній є спеціальні режими для делікатного прання), віджимання, можуть розтягнутися, втратити форму, покошлатіться. Замість порошку під час ручного прання краще використовувати мильну стружку. Вона дбайливіше відноситься не тільки до ваших рук, але ще і до речі.

До речі, мами майже завжди перуть одяг своїмнемовлятам руками. Варто пам'ятати, що чим далі одяг лежить в коробі для білизни брудної, тим важче відіпрати плями. Починати ручне прання варто з попереднього замочування. Після потрібно випрати найчистіші речі, поступово переходячи на більш забруднені. Для речей з трудновиводімиє плямами знадобиться дошка для прання і спеціальний засіб.

Після - етап полоскання. Найкраще прополоскати речі два рази. Тому що сучасні порошки дуже важко вистіривается з тканини. Якщо погано прополоскати річ, ви ризикуєте після шкарпетки виявити на тілі роздратування і осередки алергії.

Вовняні речі не можна викручувати. Їх потрібно легенько віджати і покласти сушитися на махровий рушник. Це важливо - в горизонтальному положенні сушки річ НЕ розтягнеться.

Прання в машинці

Варто додавати кондиціонер, коли ви перете речі в машинці. Він не тільки зробить тканину м'якшою, а й гладити її буде значно легше.

Якщо ви плануєте прати тонкі речі, краще для них купити рідке засіб для прання. Воно легше, ніж порошок, розчиняється в воді, і не так сильно забивається в волокна тканини.

Застосування мішка для прання вбереже ваші речі від сплутування і втрати форми.

Якщо якийсь виріб сильно забруднене, то перш, ніж помістити його в машинку, нанесіть спеціальний засіб для виведення плям або замочіть.

Одяг потрібно сортувати не тільки за кольором, але і за матеріалом. Синтетику періть окремо від виробів з натуральної тканини.

Хімчистка

Завдяки хімчистках простіше тримати в чистотіпальто, пуховики, дорогі ділові костюми. Але перш, ніж здати річ в хімчистку, ви неодмінно повинні підготувати її. Ознайомтеся з ярликами і знаками на них - переконайтеся, що даний вид догляду за річчю дозволений. Після цього перевірте, щоб всі гудзики, камені, стрази, дрібні деталі були добре закріплені. І, звичайно ж, якщо капюшон, комір, хутро не вимагають чищення, найкраще залишити їх вдома.