Топ-10 кімнатних рослин-екологів

«Мій будинок - моя фортеця», так вважає більшістьз нас, сподіваючись в рідних стінах знайти захист від агресивного зовнішнього світу. Але, на жаль, і вдома нас чекають невидимі вороги - бактерії і віруси. Вони скупчуються в м'яких меблів і килимах, витають в повітрі, осідають з пилом на шафах. І чим вище їх концентрація, тим більша ймовірність розболітися.

Шкоди організму наносять не тільки бактерії,занесені із зовнішнього середовища, а й токсини, що виділяються побутовою технікою, оздоблювальними матеріалами і покриттями. У стандартній квартирі, де зібрана вся необхідна в 21 столітті побутова техніка, різноманітні аудіо- та відеосистеми, комп'ютери і різні гаджети, де зроблений класичний євроремонт з використанням матеріалів сумнівної якості, рівень отрут, бактеріального забруднення і кількість позитивно заряджених іонів в повітрі просто зашкалює. Саме заради боротьби з хвороботворними мікробами і наслідками технічного прогресу господині нескінченно миють, чистять і дезінфікують поверхні, провітрюють кімнати і витрушують килими. І в цьому вічному протистоянні на допомогу приходять кімнатні рослини.

1.

Хлорофітум. Витривала рослина з гострими довгими листям за добу поглинає майже всі шкідливі бактерії в приміщенні і насичує кімнату киснем. Активно «висмоктує» з повітря домішки формальдегіду, фенолу, що виділяються теплоізоляцією з синтетичних матеріалів і оксидів азоту, тому дуже добре ставити вазон з хлорофітумом в кухні, поруч з газовою плитою. До речі, посилити швидкість поглинання шкідливих газів можна, додавши в грунт подрібнений активоване вугілля. А максимальна ефективність в очищенні повітря настане, якщо додати в пару до хлорофітум невибагливу традесканції.

2.

Спатифіллум - відмінний зелений фільтр, поглинаєбензол, формальдегід, фенол і толуол, виділювані ДСП, принтерами і лінолеумом. Листя цього рослин притягують пил і частинки важких металів, тому їх потрібно регулярно протирати вологою ганчіркою.

3.

Драцена здатна у великих кількостях поглинатиаміак, бензол і трихлоретилен, які з'являються в повітрі під час роботи комп'ютерів і різної оргтехніки. Драцена переробляє ці сполуки і знищує половину всіх існуючих мікробів. Ця рослина допомагає знижувати ризик ускладнень після захворювань кишечника, черевної порожнини та дерматологічної сфери.

4.

Майже 90% бензолу виводить з приміщення плющ. Його можна поставити на одежна шафа в спальні або коридорі, адже плющ активно бореться з сполуками, що використовуються в хімчистці - три- і четирехлоретіленом. Та й з парами формальдегіду ця рослина-еколог успішно справляється. Присутність плюща в будинку позитивно впливає на здоров'я, особливо на стан бронхів.

5.

Таке поширене на наших підвіконняхрослина, як алое, здатне очистити кімнату від 90% формальдегіду, що витає в повітрі, він також знижує в ньому рівень хвороботворних мікроорганізмів. Алое просто необхідно мати в будинку, де живуть люди з хронічними захворюваннями, воно активно насичує приміщення киснем.

6.

Велика кількість ефірних масел мирта сприяєзнищення бактерій і вірусів на 80% і повної нейтралізації токсинів. Мирт сприятливо діє на бронхи і здатний пригнічувати туберкульозну паличку.

7.

Кактус - головний ворог мікробів. Він захищає людину від шкідливого електромагнітного випромінювання. Його часто ставлять біля комп'ютера чи телевізора. Кактус зменшує кількість цвілевих грибків, що мешкають в наших квартирах в 6-7 разів.

8.

Антуріум переробляє шкідливі толуол іксилол, які входять до складу сучасних оздоблювальних матеріалів. А, якщо хтось із ваших домочадців балується сигаретами в межах квартири, антуріум незамінний борець з сигаретним димом, адже він добре поглинає аміак. Він зменшує ймовірність захворювань органів дихання і бореться зі стрептококами.

9.

Пестролістая диффенбахія звільняє кімнату відтоксинів, ксилолу і толуолу. Її потрібно ставити в кімнату, вікна якої виходять на загазоване шосе або промзону. А ще вона чудово нейтралізує стафілококову інфекцію.

10.

Папороті незамінні для квартир і офісів, деварто багато меблів з ДСП. Такі столи і стільці містять формальдегідні смоли, які виділяють канцерогени. Папороть нейтралізує їх і переробляє в нешкідливі з'єднання. Рослини сімейства папоротей зволожують повітря і знімають статичну електрику від безлічі електроприладів.