Що корисно, а що шкідливо їсти перед сном

Як не дивно, але якість нашого сну безпосередньо залежить від продуктів, якими ми на ніч поласували. Тому, якщо у вас проблеми зі сном, то вам варто серйозно переглянути свій раціон. Ви відразу ж помітите зміни. На щастя, корисних продуктів більше, ніж шкідливих.

Корисно: банани

Банани багаті магнієм і кальцієм, томудіють як природні міорелаксанти. Фруктами краще перекусити за годину-півтора до сну, тоді банани встигнуть перетравитися як раз на той час, як ви опинитеся в ліжку.

Шкідливо: кофеїн

Сам кави перед сном пити однозначно не можна, алетакож варто уникати продуктів, в яких міститься кофеїн: шоколад, енергетики і камедь. Хоча варто враховувати, що реакція на кофеїн у всіх різна, деякі люди несприйнятливі до нього і спокійно сплять після цілої гуртки міцного напою.

Корисно: білки

Білком багаті яйця, курка і сир. Ці продукти знижують кислотність і викликають сонливість. Знижена кислотність забезпечує відсутність печії, тому ви зможете набагато легше заснути після білкового перекусу.

Шкідливо: жирна їжа

Вечеря повинна бути легким - жирна їжа важкозасвоюється організмом, а це не дає нам спокійно заснути. Якщо ви ніяк не можете уникнути жирної їжі на вечерю, то постарайтеся витримувати паузу о третій годині між їжею і сном.

Корисно: мигдаль

Мигдаль забезпечує відмінне розслаблення м'язів,і як наслідок - прекрасне засинання. З'їжте жменю горіхів або сендвіч з мигдальним маслом перед сном - і будете спокійно і солодко спати всю ніч безперервно.

Шкідливо: алкоголь

Через алкоголь в крові вам не тільки буде важко заснути, а й відпочити не вдасться. Не пийте на ніч - алкоголь порушує наші добові ритми і згубно впливає на нашу нервову систему.

Корисно: молоко

Молоко відмінно справляється з безсонням - цевідомо нам з дитинства. Воно допомагає як на ніч, так і серед ночі, якщо ви прокинулися і не можете знову заснути. Просто випийте склянку теплого молока, бажано з ложечкою меду, і ваш сон благополучно до вас повернеться.

Корисно: вишня

Вишня - природне джерело мелатоніну. Жменя вишні перед сном або стакан вишневого соку дасть вам можливість заснути спокійно, як немовляті.

Корисно: чай

Зелений чай прекрасно знімає стрес. Тому він стане хорошим засобом від безсоння після довгого робочого дня. Однак в ньому міститься і кофеїн. Тому краще замінити зелений чай трав'яними зборами.

Корисно: вівсянка

Вівсянка багата великою кількістю речовин, що впливають на хороший і міцний сон. Але користь вівсянка принесе тільки в тому випадку, якщо вона буде несолодкої. Цукор, навпаки, зашкодить вам заснути.

Слідкуйте за своїм раціоном, і тоді вам не доведеться перевертатися з боку на бік ночами. Ви зможете повноцінно відновлювати свої сили і продуктивно проводити свій день.