10 Унікальних місць України, які обов'язково потрібно відвідати

В даний час, стверджують фахівці, потенційні рекреаційні можливості України як туристичної держави є дуже важливими для розвитку економіки. Багато країн, розміром з України, давно змоглиотримати від туризму величезні гроші. Наприклад, щорічно Франція і Туреччина отримують до мільярда євро на рік, завдяки розвиненій туристичній мережі. Тоді чому ж наша країна, маючи свою власну унікальну культуру і природні об'єкти, залишається від туристичного потоку в стороні? Вся справа в тому, що навіть самі українці погано знають місцеві визначні пам'ятки.

Ми жадаємо відправитися в Єгипет або Туреччину,забуваючи про те, що у нас є унікальні Шацькі озера або найдовші в світі печери в Тернопільській області. Подумати тільки, сюди мріють приїхати туристи з усього світу, але хто з вас хоч раз побував поруч з цими унікальними місцями? Фахівці шляхом різних опитувань і Інтернет-голосувань склали ТОП-10 пам'яток, які повинен відвідати хоч раз в житті кожен українець.

1. Гора Говерла і острів Хортиця

Експерти стверджують, що дуже складно буловибрати єдине місце в Україні, яке по праву займе перший рядок рейтингу - вже дуже багато в нашій країні таких куточків, які гідні його очолити. В результаті переможців виявилося двоє: гора Говерла та острів Хортиця.

Гора Говерла. Швидше за все, це одне з найцікавіших і одухотворених місць України. Хто зовсім не знає географії своєї країни, нагадаємо, що Говерла є найвищою горою України - її висота сягає 2016 метрів вище рівня моря. Напевно, немає жодної людини, яка б не хотіла поглянути на світ з тієї висоти, на якій літають птахи. Та й взагалі - ті почуття, які люди відчувають на цій горі, ні з чим не можуть зрівнятися - так стверджують «бувалі».

Острів Хортиця в Запоріжжі. Це справді унікальне місце - «острів свободи», як його називають одні, колиска українського козацтва - вторять інші. Острів Хортиця вважається початком почав для волелюбівих українців. Погодьтеся, що саме з козаками часто ідентифікують нашу країну. А де ще можна відчути себе по-справжньому вільним і упевненим в собі, що не тому місці, де зародився козацький дух.

2. Село Ділове - центр Європи

Географічним центром Європи є містечкобіля села Ділового, Рахівського району, що в Закарпатській області. В принципі, це місце з естетичної точки зору не представляє нічого такого суперособенного, тим не менше, воно несе в собі індивідуальність. Незважаючи на те, що таких «центрів» по ​​всьому світу дуже багато, але цей «рідний», адже знаходиться в Україні. Багато хто стверджує, що біля цього звичайного на вигляд монумента можна відчути якесь моральне задоволення, чи що.

3. Місто Львів

Мало хто знає, що в рейтингу найкрасивішихміст Європи, який складала газета "The Times" наш український місто Львів посів третю позицію, але це насправді так! Львів є без перебільшення одним з найкрасивіших, культурних і туристичних центрів України. Це місто має свою власну унікальну архітектуру і особливу атмосферу, тут є незвичайні музеї, вишукані замки, легко впізнавані будинку і даху, а ще - неповторні вулички.

4. Місто Чернівці

Чомусь це місце ніколи не брала участі, і вжетим більше не займало місця ні в яких рейтингах. Це місто мало відомий навіть на території України, тим не менш, не дарма ж його називають «українською Австрією», адже Чернівці є одним з найкрасивіших місць нашої країни. До речі, а ви знали, що за старих часів вулиці цього міста підмітали трояндами, а книгарень тут було в кілька разів більше, ніж кафе?

5. Місто Одеса

Без перебільшення можна з твердою впевненістюговорити про те, що столиця гумору, сміху і веселощів знаходиться саме в Україні. Не вірите? Відвідайте Одесу 1 квітня, і ви все відразу зрозумієте. Це місто насправді є справжньою «перлиною біля моря». Тут є все, що так люблять туристи: море і піщані пляжі, музеї і старовинні будівлі, розважальні та торговельні центри, ну і, звичайно ж, знаменитий Привоз. Мало хто знає про те, що Одеські катакомби найдовші в світі. І, до речі, вулиці міста за часів СРСР були найпопулярнішим місцем для зйомок художніх фільмів.

6. Міста Севастополь і Балаклава

Чому відразу два об'єкти на одній позиціїрейтингу? Справа в тому, що найчастіше їх радять відвідувати одночасно, так як вони розташовані недалеко один від одного і в рівній мірі доповнюють цілісне уявлення про Україну.

Балаклава, як і Севастополь, раніше була одним зсуперсекретних військових об'єктів СРСР, але сьогодні це місце - центр паломництва тисячі туристів не тільки з України, а й з усього світу. Людей приваблює не тільки відомий «Музей підводних човнів», а й неповторні пейзажі, старовинні фортеці і різні архітектурні пам'ятки.

7. Місто Кам'янець-Подільський

Тут зберігся практично незайманий часомодин з найбільших замків України. Звичайно, це дивно для радянського періоду, але це так - Україна змогла зберегти цю красу для майбутніх поколінь і сьогодні будь-хто може побачити величну і неповторну красу середньовіччя. Одинадцять башт і величезна кількість підземних переходів, а також сотні століть ожила історії, супроводжується атмосферою романтики і особливого чарівництва.

8. Дендрологічний парк «Софіївка» в Умані

Всесвітньо відомий парк - символ вічного кохання,хіба може бути щось більш романтичним, ніж «Софіївка»? Здається, що кожен куточок цього дендропарку наповнений любов'ю і ніжністю. Прекрасні вишукані статуї і тихі гроти поруч з дивовижною природою - все це вже багато років є справжньою окрасою України. Причому, софиевская романтика не втрачає актуальності і в сучасності, як і в старі часи: закохані парочки приходять сюди, щоб наповнити парк особливою атмосферою і почерпнути дух історії про неземне кохання графа Потоцького до його прекрасної грекині Софії.

9. Шацькі озера

Хіба можна було не включити в цей рейтингунікальні і неповторні місця, де можна не просто відпочити, а й отримати величезну кількість вражень? Це Шацькі озера на Волині, які вже давно визнані найглибшими природними водоймами України.

10. Місто Батурин

Це не просто дуже красиве місто, але ще і наша історія, культура та самобутність. Влітку 2009 року тут відкрився «Український Версаль» - резиденція останнього гетьмана України - Кирила Розумовського.

Насправді цей список - всього лише маладещиця того, чим багата наша батьківщина - Україна. Наша країна унікальна - у неї є своя культура і пам'ятники мистецтва, які здатні дивувати не тільки туристів і гостей країни, але самих українців.